Захворіло у світі
19,102,072
Померло у світі
715,013
Вилікувалось у світі
11,571,536
Захворіло в Україні
78,261
Померло в Україні
1,852
Вилікувалось в Україні
43,055
НБУ: частка проблемних кредитів у банківській системі перевищила 55%

НБУ: частка проблемних кредитів у банківській системі перевищила 55%

Згідно з новими правилами непрацюючими є кредити з простроченням платежу понад 90 днів

Частка непрацюючих кредитів, визначена за новою методологією Національного банку України, склала 55,1% на кінець І кварталу 2017 року. Про це повідомляє прес-служба Нацбанку.

«Її істотне збільшення порівняно з показниками грудня 2016 року була викликана введенням нових принципів визначення непрацюючих кредитів, а також двома іншими факторами: відтепер при розрахунку частки непрацюючих кредитів не враховуються позабалансові зобов'язання з кредитування; визнання ПриватБанком реальної якості кредитного портфеля після переходу в державну власність», – сказано в повідомленні.

Як відзначають в НБУ, регулятор вперше оприлюднив статистику щодо непрацюючих кредитів, сформовану на основі вимог постанови про оцінку кредитних ризиків.

Вона визначає поняття «непрацюючий актив / кредит», максимально наближене до загальноприйнятого у світовій практиці поняття «non-performing exposures / loans» (NPE / NPL). Згідно з новими правилами, непрацюючими є кредити з простроченням платежу понад 90 днів (30 для банків), або за якими погашення боргу малоймовірно без справляння забезпечення.

Інформація про обсяги та частки непрацюючих кредитів / активів публікуватимуться щомісяця.

Як повідомлялося, раніше голова ради Незалежної асоціації банків (НАБУ) Роман Шпек оцінював рівень проблемної заборгованості в 26%, або близько 270 млрд грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті