НБУ: частка проблемних кредитів у банківській системі перевищила 55%
Згідно з новими правилами непрацюючими є кредити з простроченням платежу понад 90 днів
Частка непрацюючих кредитів, визначена за новою методологією Національного банку України, склала 55,1% на кінець І кварталу 2017 року. Про це повідомляє прес-служба Нацбанку.
«Її істотне збільшення порівняно з показниками грудня 2016 року була викликана введенням нових принципів визначення непрацюючих кредитів, а також двома іншими факторами: відтепер при розрахунку частки непрацюючих кредитів не враховуються позабалансові зобов'язання з кредитування; визнання ПриватБанком реальної якості кредитного портфеля після переходу в державну власність», – сказано в повідомленні.
Як відзначають в НБУ, регулятор вперше оприлюднив статистику щодо непрацюючих кредитів, сформовану на основі вимог постанови про оцінку кредитних ризиків.
Вона визначає поняття «непрацюючий актив / кредит», максимально наближене до загальноприйнятого у світовій практиці поняття «non-performing exposures / loans» (NPE / NPL). Згідно з новими правилами, непрацюючими є кредити з простроченням платежу понад 90 днів (30 для банків), або за якими погашення боргу малоймовірно без справляння забезпечення.
Інформація про обсяги та частки непрацюючих кредитів / активів публікуватимуться щомісяця.
Як повідомлялося, раніше голова ради Незалежної асоціації банків (НАБУ) Роман Шпек оцінював рівень проблемної заборгованості в 26%, або близько 270 млрд грн.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].