НБУ: частка проблемних кредитів у банківській системі перевищила 55%
Згідно з новими правилами непрацюючими є кредити з простроченням платежу понад 90 днів
Частка непрацюючих кредитів, визначена за новою методологією Національного банку України, склала 55,1% на кінець І кварталу 2017 року. Про це повідомляє прес-служба Нацбанку.
«Її істотне збільшення порівняно з показниками грудня 2016 року була викликана введенням нових принципів визначення непрацюючих кредитів, а також двома іншими факторами: відтепер при розрахунку частки непрацюючих кредитів не враховуються позабалансові зобов'язання з кредитування; визнання ПриватБанком реальної якості кредитного портфеля після переходу в державну власність», – сказано в повідомленні.
Як відзначають в НБУ, регулятор вперше оприлюднив статистику щодо непрацюючих кредитів, сформовану на основі вимог постанови про оцінку кредитних ризиків.
Вона визначає поняття «непрацюючий актив / кредит», максимально наближене до загальноприйнятого у світовій практиці поняття «non-performing exposures / loans» (NPE / NPL). Згідно з новими правилами, непрацюючими є кредити з простроченням платежу понад 90 днів (30 для банків), або за якими погашення боргу малоймовірно без справляння забезпечення.
Інформація про обсяги та частки непрацюючих кредитів / активів публікуватимуться щомісяця.
Як повідомлялося, раніше голова ради Незалежної асоціації банків (НАБУ) Роман Шпек оцінював рівень проблемної заборгованості в 26%, або близько 270 млрд грн.