Захворіло у світі
95,577,274
Померло у світі
2,041,098
Вилікувалось у світі
52,691,388
Захворіло в Україні
1,167,655
Померло в Україні
21,046
Вилікувалось в Україні
886,248
НБУ: частка проблемних кредитів у банківській системі перевищила 55%

НБУ: частка проблемних кредитів у банківській системі перевищила 55%

Згідно з новими правилами непрацюючими є кредити з простроченням платежу понад 90 днів

Частка непрацюючих кредитів, визначена за новою методологією Національного банку України, склала 55,1% на кінець І кварталу 2017 року. Про це повідомляє прес-служба Нацбанку.

«Її істотне збільшення порівняно з показниками грудня 2016 року була викликана введенням нових принципів визначення непрацюючих кредитів, а також двома іншими факторами: відтепер при розрахунку частки непрацюючих кредитів не враховуються позабалансові зобов'язання з кредитування; визнання ПриватБанком реальної якості кредитного портфеля після переходу в державну власність», – сказано в повідомленні.

Як відзначають в НБУ, регулятор вперше оприлюднив статистику щодо непрацюючих кредитів, сформовану на основі вимог постанови про оцінку кредитних ризиків.

Вона визначає поняття «непрацюючий актив / кредит», максимально наближене до загальноприйнятого у світовій практиці поняття «non-performing exposures / loans» (NPE / NPL). Згідно з новими правилами, непрацюючими є кредити з простроченням платежу понад 90 днів (30 для банків), або за якими погашення боргу малоймовірно без справляння забезпечення.

Інформація про обсяги та частки непрацюючих кредитів / активів публікуватимуться щомісяця.

Як повідомлялося, раніше голова ради Незалежної асоціації банків (НАБУ) Роман Шпек оцінював рівень проблемної заборгованості в 26%, або близько 270 млрд грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті