Нові торгові преференції принесуть Україні $180 млн на рік

Нові торгові преференції принесуть Україні $180 млн на рік

Додаткові кошти принесе збільшення квот на кукурудзу і ячмінь

Україна отримає $180 млн на рік від нових автономних торгових преференцій Євросоюзу. Про це йдеться в статті заступника міністра аграрної політики і продовольства з питань євроінтеграції Ольги Трофімцевої «Нові можливості для експорту в ЄС: які додаткові квоти повинна отримати Україна», розміщеній у Європейській правді.

На думку Трофімцевої, ключовими досягненнями переговорів про нові автономні преференції стало збільшення квот на кукурудзу і кукурудзяну муку (на 650 000 тонн), а також на ячмінь і ячмінну муку (на 350 000 тонн).

«Ціна питання – $180 млн на рік. У таку суму наше міністерство оцінює додаткові надходження українських аграріїв від збільшення обсягів квот», – зазначила Трофімцева.

З огляду на те, що дія автономних преференцій розрахована на три роки, загальна сума перевищує $500 млн, зазначила заступник міністра.

При цьому Трофімцева нагадала, що для затвердження рішення про додаткові торгові преференції залишилося два етапи: пленарне засідання Європарламенту і голосування Ради ЄС.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті