Підприємства та організації у 74 країнах зазнали хакерських атак

Підприємства та організації у 74 країнах зазнали хакерських атак

Злочинці вимагають викуп за відновлення роботи комп’ютерів

Підприємства та організації у 74 країнах зазнали хакерських атак
@fendifille/Twitter/PA

Масова кібератака 12 травня інфікувала низку організацій в усьому світі. Випадки хакерських атак зафіксовано вже у 74 країнах, включаючи Великобританію, США, Китай, Росію, Іспанію, Італію та Тайвань. 

Постраждалі компанії працюють у найрізноманітніших сферах: це, наприклад, енергетична фірма Iberdrola, постачальник комунальних послуг Gas Natural, компанія доставки FedEx, телекомунікаційна мережа Portugal Telecom, університети  та інші. Про це повідомив The Guardian.

«Це значна кібератака, яка має вплив на організації в усій Європі в досі небачених масштабах», – сказав дослідник безпеки Кевін Бомон.

За попередніми даними, гаманці хакерів вже починають поповнюватись біткоїнами. 

Експерти пов’язали інфікування з групою The Shadow Braker, яка нещодавно стверджувала, що скидала інструменти взлому, крадені у Агентства національної безпеки США. Сам вірус розповсюджується через «черв’яка» – програму, яка розповсюджується сама по собі між комп’ютерами.

Почалося все надвечір у Великобританії, коли лікарні по всій країні раптово зазнали кібератаки, організованої групою хакерів з метою отримання викупу. 

Атака миттєво створила хаос у лікарнях, адже призвела до скасування візитів до лікарів, порушення графіку операцій та іншого.

Без комп’ютерів лікарі не бачили історії хвороб пацієнтів, інформацію про попередні обстеження. Медики просили пацієнтів утримуватися від візитів до лікарень, якщо проблема може почекати.

Зазначимо, NHS Digital, підрозділ з кібербезпеки, повідомив, що злочинці використали вид вірусу Wana Decryptor, який тримає заражені комп’ютери в заручниках, а нападники в цей час вимагають викуп.

У повідомленні на екрані зараженого комп’ютера сказано, що треба сплатити $300 – виключно в біткоїнах, щоб відновити доступ до комп’ютера і бази даних. У Національній службі охорони здоров'я Британії підтвердили проблему та пообіцяли згодом надати деталі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло