КНДР знову запустила балістичну ракету

КНДР знову запустила балістичну ракету

Президент Південної Кореї назвав випробування викликом усьому світу

Північна Корея провела ще одне випробування  балістичної ракети за кілька днів після того, як Південна Корея обрала нового президента. Ракета була запущена поблизу північно-західного міста Кусонг, пролетіла сотні миль і приземлилась у Японське море. 

Це спричинило негайний тиск на новообраного президента Мун Чже Іна, який виступав за покращення співпраці з північчю. Низка північнокорейських ракетних випробувань цього року викликав міжнародну тривогу і напруженість із Сполученими Штатами. Про це повідомляє BBC

Нагадаємо, два запуски ракет зазнали невдачі – ракети вибухали за лічені хвилини після зльоту. 

Після проведення екстреного засідання ради національної безпеки Південної Кореї, Мун розцінив випробування як «провокацію». «Президент сказав, що Корея залишається відкритою до діалогу з КНДР, але це буде можливим лише за умови, що Північ покаже зміну ставлення», – сказав його прес-секретар.

За повідомленнями Reuters, природа запуску все ще на стадії визначення, але аналітики твердять, що тест показав більшу дальність, ніж раніше спроектовані ракети. Міністр безпеки Японії Томомі Інада сказав, що ракета пролетіла 700 км і впала приблизно в 400 км від східного узбережжя Північної Кореї і може бути новим типом ракети.

Китай, єдиний союзник КНДР, теж виступає проти програм озброєння і закликає до стриманості  та недопущення ескалації напруження. «У відповідних резолюціях Ради Безпеки є чіткі правила щодо використання технології  балістичних ракет для проведення запусків Північною Кореєю. Китай виступає проти відповідних запусків, які протирічать резолюціям Ради Безпеки», – повідомляє МЗС Китаю.  «Всі сторони мають проявляти стриманість».

Як повідомляв Mind, наприкінці квітня США розпочали встановлення комплексу протиповітряної оборони на території Південної Кореї. Система THAAD розроблена для перехоплення і знищення балістичних ракет близької і середньої дальності. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті