Засновник найбільшого в світі хедж-фонду попереджає про економічний спад

Засновник найбільшого в світі хедж-фонду попереджає про економічний спад

Очікувати кризу варто не раніше ніж за два роки

Рей Даліо, засновник найбільшого у світі хедж-фонду із активами у $102 млрд, має декілька хороших  і поганих новин для інвесторів Wall Street. Про це повідомляє MarketWatch.

Світова економіка зараз «у найкращому або близькому до того стані» і на горизонті не передбачається жодних серйозних ризиків.  На фоні постійно зростаючих цін на акції, включаючи промисловий індекс Доу Джонса -0,11%, фондовий індекс S&P 500 -0,15% та індекс Nasdaq Composite +0,09%, що коливаються навколо рекордних  максимумів, короткочасна картинка виглядає спокійною. «Економіка зараз знаходиться на найкращому або близькому до того рівні і ми не бачимо серйозних економічних ризиків на горизонті протягом найближчого року чи двох», – написав Даліо у своєму повідомленні.

Але прогнози Даліо в довготривалій перспективі не настільки оптимістичні.  «Ми побоюємось, що коли наступить спад, а він наступить, це призведе до значно більшого соціального і політичного конфлікту, ніж існує зараз», – пише він.

Занепокоєння Даліо викликає, те, що у системі з’являється заборгованість та інші зобов’язання, що включають пенсії та виплати в сфері охорони здоров’я, які можуть створити повільне, але стійке «стискання» економіки та ринку. Замість одного великого шоку Даліо передрікає, що криза «приходитиме поступово» і «зачепить тих, хто зараз найбільше потерпає».

Зараз світові ринки стабілізуються після більш ніж восьми років після того, як світова фінансова система була поставлена на коліна. Даліо сказав, що центральні банки підтримали значну частину зростання фондових ринків, утримавши контрольні займи на низькому рівні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло