Apple купує Lattice Data, яка спеціалізується на «темних» даних

Apple купує Lattice Data, яка спеціалізується на «темних» даних

Техногігант хоче здійснити прорив у створенні штучного інтелекту

В міру того, як великі технічні компанії готуються до прориву в машинному навчанні та штучному інтелекті,  Apple купила компанію, щоб розширити свої можливості в цій області.

Зокрема, Apple обрала Lattice Data – компанію, яка застосовує механізм логічного висновку з підтримкою штучного інтелекту для перетворення неструктурованих «темних» даних у структуровану (і більш) корисну інформацію. За даними порталу TechCrunch, покупка обійшлась у $200 млн і відбулася кілька тижнів тому. Представники Apple підтвердили інформацію:

«Apple час від час купує невеликі технологічні компанії. Зазвичай ми не обговорюємо наші цілі та плани».

Компанія Lattice Data була заснована у 2015 році професором зі Стенфордського університету Крістофером Ре в процесі комерсалізації системи DeepDive, щоб «отримати вигоду із темних даних».

Що ж таке «темні» дані? Наш цифровий світ продукує дані неймовірними темпами: в 2013 році було 4,4 зетабайт даних, а до 2020 цифра зросте до 44 зетабайт. За оцінками IBM, 90% даних, які існують сьогодні, було вироблено за останні два роки. Але 70%-80% цих даних неструктуровані – це і є «темними» даними, які непридатні для використання, аналітики та обробки. Lattice використовує машинне навчання, щоб їх упорядковувати і робити зручнішими.

Застосовувати систему можна у найрізноманітніших сферах: у розкритті кримінальних справ, таких як, наприклад, торгівля людьми, медичних і палеонтологічних дослідженнях, у створенні залізничних систем штучного інтелекту, тощо.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті