Регламентний комітет рекомендував Раді розглянути постанову щодо складання мандата Артеменком

Регламентний комітет рекомендував Раді розглянути постанову щодо складання мандата Артеменком

Раніше президент Петро Порошенко схвалив рішення щодо припинення українського громадянства Андрія Артеменка

Комітет з питань регламенту Верховної Ради затвердив проект постанови про дострокове припинення повноважень позафракційного народного депутата Андрія Артеменка і рекомендував парламентарям розглянути його в сесійній залі.

Як передає «Інтерфакс», відповідне рішення члени комітету прийняли на засіданні в понеділок.

На засіданні комітету не був присутній ані сам Артеменко, ані його адвокати.

Як пояснив керівник комітету Павло Пинзеник, надійшов текст указу про припинення громадянства Артеменка, у зв'язку з чим і виникли правові підстави для припинення депутатських повноважень парламентарія.

Нагадаємо, про те, що президент Петро Порошенко схвалив рішення щодо припинення громадянства депутата Верховної Ради Андрія Артеменка, повідомив голова парламентської фракції Радикальної партії Олег Ляшко у Facebook. 

Державна міграційна служба пізніше підтвердила цю інформацію і наголосила, що вважає таке рішення законним. 

У повідомленні пояснювалося, що президент видав відповідний указ щодо втрати громадянства України особами, які не виконали зобов'язання припинити іноземне громадянство, а також такими, що добровільно набули громадянство іноземних держав.

За словами Пинзеника, до комітету також надійшло прохання Артеменко не розглядати його питання на засіданні у зв'язку з тим, що указ президента оскаржений у Вищому адміністративному суді України, а також через те, що «в рамках цього адміністративного провадження ним заявлено клопотання про припинення дії відповідного указу президента в частині припинення його громадянства».

Втім, керівник комітету наголосив, що згідно з наявними у комітету матеріалами, указ президента є чинним в повному обсязі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті