Американці постачатимуть «Енергоатому» обладнання для будівництва сховища

Американці постачатимуть «Енергоатому» обладнання для будівництва сховища

Тут зберігатиметься відпрацьоване ядерне паливо з трьох АЕС

Американці постачатимуть «Енергоатому» обладнання для будівництва сховища
фото holtecinternational.com

Державне підприємство «Енергоатом» домовилося з американською компанією «Holtec International» про постачання спеціального технологічного обладнання для будівництва сховища ядерних відходів. Про це повідомили в прес-службі «Енергоатому» з посиланням на президента Юрія Недашковського.

«Згідно із контрактом, укладеним з Енергоатомом, для ЦСВЯП Holtec International постачатиме спеціальне технологічне устаткування для поводження з відпрацьованим ядерним паливом (ВЯП) за технологією, передбаченою у проекті будівництва ЦСВЯП, яка також розроблена Holtec International. Перш за все, це контейнери для зберігання та перевезення відпрацьованого ядерного палива, а також допоміжне устаткування для поводження з такими контейнерами, вага яких складає 150 – 170 тонн», – ідеться у повідомленні.

Як нагадали в «Енергоатомі», сховище будують для зберігання відпрацьованого ядерного палива з трьох українських АЕС: Рівненської, Південно-Української та Хмельницької. Запорізька АЕС має власне сховище.

Прес-служба повідомляє, що з 1 по 10 травня група фахівців «Енергоатому» на чолі з Недашковським побували в США на заводах Holtec International.

«Ми дуже задоволені побаченим. Якість окремих елементів обладнання, які вже виготовлені американськими фахівцями за нашим замовленням, переконливо свідчить, що Україна отримає одне з найсучасніших і найбезпечніших у світі сховищ для відпрацьованого ядерного палива», ‒ підкреслив президент Енергоатома.

Як відомо, Holtec International - багатопрофільна компанія, яка виробляє устаткування як для АЕС, так і для теплових станцій на традиційному паливі. Основним напрямком діяльності компанії є розробка та постачання  технологій та устаткування для зберігання ВЯП промислових атомних реакторів. У цій сфері компанія є визнаним лідером.

На ринку США, пов’язаному із забезпеченням зберігання відпрацьованого палива, компанія Holtec International займає більше 50% обсягів ринку, реалізує також багато проектів, пов’язаних із зберіганням ВЯП, у інших країнах, зокрема, в Україні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло