Макрон зустрівся з Меркель: курс на відродження Європи

Макрон зустрівся з Меркель: курс на відродження Європи

В єдиній Європі має бути менше бюрократії і більше приватних інвестицій

Макрон зустрівся з Меркель: курс на відродження Європи
Фото Twitter Emmanuel Macron‏

Президент Франції Еммануель Макрон свій перший закордонний візит здійснив у Німеччину для зустрічі з канцлером Ангелою Меркель. Макрон вилетів у Берлін одразу після інавгурації в неділю, повідомляє Deutsche welle.

Макрона в Берліні вже назвали рятівником Європи, тому що він не дав прийти до влади Марін Ле Пен.

«Німеччині буде добре лише тоді, коли буде добре Європі. А Європі буде добре лише тоді, коли Франція буде сильною», – заявила Меркель.

За словами Меркель, Євросоюз переживає непрості часи, але сильна Франція допоможе їх пережити. Канцлер запевнила, що готова тісно співпрацювати з Парижем над розробкою «дорожньої карти» щодо глибшої інтеграції країн ЄС.

Макрон закликав реформувати Євросоюз вже в найближчі місяці. За його словами, в єдиній Європі має бути менше бюрократії. Макрон також анонсував великі реформи у Франції, передає видання.

На спільній прес-конференції президент Франції також торкнувся економічних питань. За словами Макрона, він не схвалює політику, коли європейські країни несуть спільну відповідальність за старі борги.

Меркель зазначила, що Німеччина і Франція не завжди єдині в усьому, але вміють виробити «симбіоз», корисний для співпраці як на двосторонньому рівні, так і для всієї Європи.

Макрон сказав, що потрібна Європа, яка краще захищає своїх громадян. Це стосується і економіки. Він закликав європейців не бути наївними, зокрема, у відношенні США.

«Що сьогодні особливо треба єврозоні, то це рішуча інвестиційна політика, приватні інвестиції, ми повинні залучити свіжі інвестиції», – сказав він.

Після прес-конференції Меркель і Макрон вирушили вечеряти.

Нагадаємо, під час передвиборної кампанії Макрон пропонував реформувати Євросоюз і вдосконалити інтеграцію країн зони євро. Він також виступав за перерозподіл фінансової відповідальності за проблеми південних країн єврозони: Греції, Італії та Португалії.

Як повідомлялося, президент України Петро Порошенко вирушить до Берліна на зустріч з Ангелою Меркель 20 травня.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло