Грецька економічна криза поступово минає

Грецька економічна криза поступово минає

Очікування чергового траншу підштовхує економіку країни до зростання

Грецька економічна криза поступово минає
Фото pixabay.com

Падіння грецької економіки сповільнилося у першому кварталі поточного року. За січень, лютий, березень ВВП країни втратив 0,1%. За попередній квартал грецька економіка скоротилася на більш як 1%, тобто регрес став у 10 разів повільнішим. Про це повідомляє Euronews.

Уряд Греції після напружених переговорів, які тривали 6 місяців, у травні досяг домовленості з міжнародними кредиторами. Кабінет Алексіса Ципраса очікує, що на саміті єврозони 22 травня вдасться погодити черговий транш фінансової допомоги Афінам.

Політична непевність і сумніви у тому, чи пройдуть ці переговори успішно і чи буде Греції виділено транш, були одним із факторів, які шкодили економічній активності в країні, стверджують експерти.

Тепер грецький уряд прогнозує зростання на 1,8% у цьому році та майже 2,5% у наступному.

Нагадаємо, економічна криза в Греції розпочалася в 2009. Однією з головних причин економічного спаду стало «марнотратство» та бездіяльність влади, яка постійно брала в борг гроші (і цей борг зростав з кожним роком) і нічого не робила для подолання податкової слабкості населення та стабілізації внутрішньо економічної ситуації в країні.

Як повідомлялося, влітку грецький уряд має виплатити борги обсягом майже 7 мільярдів євро. Однак він не зможе цього зробити, якщо не розблокує третій пакет допомоги міжнародних кредиторів загальним обсягом 86 млрд євро. Для цього потрібна чергова оцінка програми реформ, яку мають дати кредитори.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті