Курси валют: закриття міжбанку

Курси валют: закриття міжбанку

На збільшення готівкової валюти вплинув приїзд великої кількості туристів у зв'язку з проведенням в Україні Євробачення

Котирування гривні до долара на міжбанківському валютному ринку станом на 16:59 встановилося на рівні 26,41/26,43 грн за долар.

Євро на рівні 29,24/29,25 грн за євро. Російський рубль – 0,469/0,4697.

«На сьогоднішній день ми можемо спостерігати відносну стабільність гривні. Цьому сприяли ряд чинників, якими позначилася ситуація в нашій країні за останній час. Перш за все, це надходження нового запозичення, обумовлене співпрацею з МВФ, а також значний приплив грошей від експортерів. Варто відзначити і зниження обсягу виведення грошей з країни, що також сприятливо відбилося на нинішній ситуації на валютному ринку», – коментує експерт ЕДК Наталія Ковалко.

Але очікувати тривалу стабільність гривні не слід, оскільки це явище швидше тимчасове.

«На жаль, в нашій країні можна відзначити і ряд негативних факторів, які можуть привести до збільшення курсу долара. Це відсутність сприятливого інвестиційного клімату, дефіцит державного бюджету і прийдешні сезонні фактори. Особливо серйозна проблема є зростання заборгованості населення з оплати комунальних послуг, що може стати причиною покладання досить вагомий вантаж на плечі все державі», – говорить Наталія Ковалко.

В цілому ж, ситуація на валютному ринку визначається економічною політикою в країні. Тому подальші тенденції в пропозиції і попиті іноземної валюти будуть залежати безпосередньо від її розумності та ефективності.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті