Вибори в Ірані вплинуть на ринок нафти

Вибори в Ірані вплинуть на ринок нафти

Міжнародна ядерна угода знаходиться під загрозою скасування

Вибори в Ірані вплинуть на ринок нафти
Фото skynews.com.au

В п’ятницю Іран обиратиме нового президента. За виборами уважно слідкують нафтотрейдери, оскільки від постаті нового президента та його політично-економічного курсу залежатиме доля ядерної угоди та поставок нафти. Про це повідомляє CNBC.

З часу підписання угоди в 2015 році, коли Іран погодився приборкати елементи своєї ядерної програми в обмін на часткову відміну санкцій з боку США і ЄС, Іран міг би більш ніж подвоїти об’єми постачання нафти на ринок.

Такий експорт може опинитися під загрозою, якщо ядерна угода, відома як Спільний всеосяжний план дій (JCPOA), буде послабленою або відміненою новим президентом.  На сьогодні всі кандидати пообіцяли продовжувати притримуватись JCPOA.

Голова товарної стратегії в інвестиційному банку RBC Capital Market Хеліма Крофт не впевнена у стримуванні обіцянки одним із кандидатів Ібрагімом Раізі: «Раізі, швидше за все, підтримає провокаційну військову і регіональну політику, яка уже ставить під загрозу ядерну угоду і призводить до підвищеної кількості звернень до Вашингтону з приводу відновлення екстра-територіальних санкцій».

Кожні 90 днів президент США Дональд Трамп повинен підтверджувати Конгресу, що Іран повністю згоден з JCPOA, що гарантує країні відмову від економічних санкцій.

Будучи кандидатом, Трамп висловив відсутність ентузіазму щодо ядерної угоди, укладеної Бараком Обамою, і описав її відміну як «пріоритет номер один». Відтоді його риторика дещо пом’якшилася, однак він зробив більш жорсткою позицію стосовно неядерних питань, які його адміністрація має з Іраном. Можлива дестабілізація питання відмов від санкцій, залежно від того, як складуться відносини Трампа із новим іранським президентом, утримують нафтових трейдерів у нервовому напруженні.

«Ми повторюємо наш заклик, що Іран залишається одним із недооцінених політичних ризиків на нафтовому ринку. Більше того, ми стверджуємо, що реальний ризик полягає не в тому, що з’являться додаткові іранські барелі, а швидше навпаки, в зниженні їх кількості у світлі геополітичних подій», – зазначила Крофт.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло