Кабмін ініціює нову формулу нарахування пенсії

Кабмін ініціює нову формулу нарахування пенсії

Проект пенсійної реформи передбачає зміну страхового стажу і можливість компенсації його відсутності

Кабмін ініціює нову формулу нарахування пенсії
Фото: pixabay.com

Кабінет міністрів України має намір ініціювати введення єдиної розрахункової суми середньої заробітної плати при нарахуванні пенсії в 3764,4 грн, сказав прем'єр-міністр Володимир Гройсман під час презентації проекту пенсійної реформи на засіданні уряду в середу.

Згідно з презентацією, законопроект пропонує ввести нову формулу нарахування пенсій на підставі єдиного підходу для «старих» і «нових» пенсіонерів з використанням показників середньої зарплати на рівні 3 764,4 грн.

При цьому прем'єр наголосив, що раніше показник середньої зарплати, який враховувався під час призначення пенсій, становив від 1197,91 грн до 3 764,4 грн.

Проект пенсійної реформи, запропонований прем'єр-міністром Володимиром Гройсманом, передбачає зміни страхового стажу і збереження віку виходу на пенсію, а також можливість компенсації відсутності страхового стажу.

«Пенсійний вік залишається на рівні 60 років для людей, які мають страховий стаж 25 років. Є люди, які не мають стажу роботи. І це велика проблема. Такі люди матимуть можливість виходу на пенсію в 63 роки, а якщо у людей є менше 15 років стажу або 15, то, відповідно, в 65. Змінюються тільки вимоги до страхового стажу», – сказав прем'єр-міністр.

Гройсман також зазначив, що проектом передбачена можливість компенсації відсутності страхового стажу.

«Якщо ти не маєш кількох років до 25 років страхового стажу і не досяг 60 років, то ти можеш це компенсувати шляхом внесків до Пенсійного фонду», – уточнив прем'єр.

Володимир Гройсман до того ж зауважив, що на реалізацію проекту осучаснення пенсій у 2018 році буде необхідно 30,66 млрд грн. «У 2018 році це [осучаснення пенсій] буде коштувати 30 млрд грн. Додаткових 30 млрд грн, які ми дамо українським пенсіонерам», – сказав прем'єр під час засідання.

Нагадаємо, міністр соціальної політики Андрій Рева нещодавно повідомив, що Кабмін має намір збільшити ЄСВ для підприємств з шкідливими умовами праці та підприємств з робочими місцями за першим списком. 

Збільшення ставки має стати ресурсом для дострокового виходу на пенсію таких працівників.

Зазначимо, в Україні на сьогоднішній день налічується понад 600 000 пенсіонерів, що продовжують працювати.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло