Захворіло у світі
18,349,260
Померло у світі
695,550
Вилікувалось у світі
10,951,112
Захворіло в Україні
74,219
Померло в Україні
1,764
Вилікувалось в Україні
40,613
Стали відомі міри покарання за відмову від блокування російських сайтів

Стали відомі міри покарання за відмову від блокування російських сайтів

НКРЗІ загрожує провайдерам штрафами

Нацкомісія, що здійснює держрегулювання у сфері зв'язку та інформатизації (НКРЗІ), розповсюдила повідомлення, згідно з яким відмова від виконання указу президента про блокування підсанкційних російських інтернет-ресурсів може тягнути за собою цивільну, адміністративну та навіть кримінальну відповідальність «відповідно до закону».

У повідомленні, зокрема, говориться:  «Згідно з пунктом 1 частини першої та частиною другою статті 39 Закону України «Про телекомунікації» оператори, провайдери телекомунікацій зобов'язані здійснювати діяльність у сфері телекомунікацій відповідно до законодавства за умови включення до реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій, а у визначених законом випадках також за наявності відповідних ліцензій та/або дозволів».

Відмова від блокування прирівнюється до адміністративного правопорушення та карається штрафними санкціями.

Так, посадовим особам операторів, провайдерів телекомунікацій, що надають послуги доступу до інтернет, загрожує штраф від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (НМДГ), тобто 1700-3400 грн. Якщо ж протягом року провайдера повторно «схоплять на гарячому», розмір штрафних санкцій збільшиться до 200-300 НМДГ (3400-5100 грн). У деяких випадках покарання може виявитися ще м'якшим – від 50 до 100 НМДГ, або 850-1700 грн.

Нагадаємо, мобільні оператори «Київстар», «Vodafone Україна» і lifecell сьогодні виступили зі спільною заявою, в якій зазначили про початок блокування підсанкційних російських сайтів. У першу чергу, мова йде про доступ до соцмереж «ВКонтакте», «Одноклассники», всіх сервісів «Яндекс» і Mail.ru та ряду інших російських ресурсів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті