Сервіс Mail.ru щороку заробляв в Україні $4 млн

Сервіс Mail.ru щороку заробляв в Україні $4 млн

Збитки росіян через заборону сайтів в Україні складуть десятки мільйонів доларів

Сервіс Mail.ru щороку заробляв в Україні $4 млн
Тарас Березовець
Фото УНIАН

Група компаній Mail.ru щороку заробляла в Україні понад 100 млн гривень. Про це в ефірі «5 каналу» заявив політтехнолог, директор компанії Berta Communications Тарас Березовець.

Заборона російських сайтів – це не цензура. Це санкції, які введені поки що на три роки, тому що вони заробляли на нас гроші. Тільки Mail.ru в Україні щорічно заробляла понад 100 мільйонів гривень, або 4 мільйони доларів. Тому втрати російських компаній будуть величезні... Загальні збитки – десятки мільйонів доларів росіян, які вони заробляли», – сказав Березовець.

За один день акції «Яндекса» впали на 3,3%, повідомив він.

Щодо реакції міжнародних організацій, то політтехнолог нагадав, що директор Human Rights Watch тривалий час працювала в Москві, тому, зважаючи на тривалу практику вербування людей російськими спецслужбами, оцінювати об’єктивно цю заяву не можна.

Березовець навів аналогію, що на території США та Європи заборонено сотні екстремістських сайтів, насамперед ісламістського спрямування, ІДІЛ, ксенофобські, антисемітські та подібні сайти.

«Маємо на сьогодні заяву НАТО, де вказано, що це є виключно суверенне право України захищати свою національну безпеку», – наголосив політтехнолог.

Нагадаємо, згідно з указом президента Петра Порошенка, яким введено у дію відповідне рішення РНБО від 28 квітня, розширено персональні спеціальні економічні санкції на 1228 фізичних та 468 юридичних осіб. У санкційному списку – ряд російський відомих IT-компаній і пов'язаних з ними українських юросіб.

Санкційним списком також передбачено блокування доступу до популярних соцмереж «ВКонтакте» і «Одноклассники». Крім цього, в Україні заблоковано доступ до сервісів «Яндекса».

Нагадаємо, Mind дослідив, як вплине заборона російських сайтів на український бізнес.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло