Проти яких російських компаній та організацій Україна ввела санкції

Проти яких російських компаній та організацій Україна ввела санкції

Санкції вводяться на один і три роки

Проти яких російських компаній та організацій Україна ввела санкції
Фото УНІАН

Згідно з указом президента Петра Порошенка за №133 від 15 травня 2017 року, яким введено у дію відповідне рішення РНБО від 28 квітня, розширено персональні спеціальні економічні санкції на 1228 фізичних та 468 юридичних осіб. У санкційному списку – ряд російський відомих IT-компаній і пов'язаних з ними українських юросіб.

До переліку, зокрема, потрапили постачальники популярних ERP-систем «1С», Корпорація «Парус», «Галактика Центр». На найближчі три роки під санкціями також відомий розробник ПЗ в сфері розпізнавання ABBYY і «Абі Україна ЛТД».

Санкційним списком передбачено блокування доступу до популярних соцмереж «ВКонтакте» і «Одноклассники». Крім цього, доступ заблоковано до сервісів «Яндекса».

Доступ до соцмереж заблокований в рамках обмежень, накладених на Mail.Ru Group. Провайдери мають заблокувати доступ і до самого сайту Mail.ru. Блоковані також будуть сайти антивірусних компаній «Лабораторія Касперського» і DrWeb.

Терміном на один рік потрапили до переліку під санкції і федеральні держустанови Міноборони РФ Військовий санаторій «Крим» та Феодосійський військовий санаторій.

Крім того, санкції введені проти ряду санаторіїв українських міністерств і відомств, перереєстровані відповідно до російського законодавства: Служби безпеки України («Чорномор'я», «Євпаторія», оздоровчий комплекс «Парус»), Міністерства внутрішніх справ (реабілітаційний центр «Алупка», «Сокіл», «Буревісник», «Ратник», дитячий реабілітаційний центр «Смарагдовий»), Міністерства оборони (Сакський центральний військовий клінічний санаторій ім. Пирогова), Міністерства доходів і зборів України («Дніпро») та ін.

Під санкції потрапили і перереєстровані відповідно до російського законодавства держпідприємства України в Криму: Севастопольський виноробний завод, Інститут сільського господарства Криму НААН і його дослідне господарство, Національний інститут винограду і вина «Магарач», Севастопольський геодезичний центр, Кримське управління геодезії, картографії та геоінформаційних систем, кримський риборозплідник, Первомайський виноробний завод, Радгосп-завод «Передгорьє», Агропромкомбінат «Виноградний», Завод шампанських вин «Новий свєт», «Массандра» та його філії, «Лівадія», «Таврида», «Гурзуф», «Морське», «Судак», «Малоріченське», «Алушта» і ін. 

Аеропорт «Сімферополь», Кримська залізниця, Федеральна вантажна компанія (РФ) і ряд транспортних компаній також підпали під санкції з боку України.

Згідно з указом, санкції включають блокування активів – тимчасове обмеження права людини користуватися і розпоряджатися належним їй майном; обмеження торгових операцій; запобігання виведення капіталів за межі України; зупинення виконання економічних і фінансових зобов'язань; обмеження або припинення надання телекомунікаційних послуг і використання телекомунікаційних мереж загального користування.

Крім того, вони полягають у забороні здійснення державних закупівель товарів, робіт і послуг у зазначених юридичних осіб; припинення видачі дозволів, ліцензій на ввезення в Україну або вивезення з України валютних цінностей та обмеження видачі готівки за платіжними картками; заборона передачі технологій, прав на об'єкти права інтелектуальної власності.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло