Захворіло у світі
30,183,223
Померло у світі
946,158
Вилікувалось у світі
20,532,559
Захворіло в Україні
169,472
Померло в Україні
3,468
Вилікувалось в Україні
75,486
Українці зможуть їздити в Туреччину без закордонного паспорта

Українці зможуть їздити в Туреччину без закордонного паспорта

Затверджено безвізові поїздки для українців за ID-картками

У суботу, 20 травня, Туреччина опублікувала рішення про внесення змін до порядку взаємних поїздок і визнання внутрішнього українського паспорта як проїзного документа для поїздок до країни громадян України.

Про це у своєму Facebook написав голова Державної міграційної служби Максим Соколюк.

«Турецька влада 20 травня офіційно опублікувала рішення 2017/10324 про внесення змін до порядку взаємних поїздок і визнання нового (внутрішнього) українського паспорта (ID-картки) як проїзного документа (travel document) для поїздок громадян України до Туреччини», – зазначив Соколюк.

Опублікування цього рішення означає, що для українців відкривається можливість їздити до Туреччини за ID-картками без закордонного паспорта, зазначає Соколюк.

«Чекаємо ноти МЗС з офіційною датою початку поїздок. Я думаю, один-два тижні», – написав Соколюк.

Як зазначив голова ДМС, українці вже оформили понад 550 000 нових ID-карток. Щодня новий внутрішній паспорт оформляють 5000–6000 громадян України.

Нагадаємо, Україна і Туреччина підписали угоду про внесення змін до Угоди про умови взаємних поїздок громадян, що дозволить громадянам їздити за ID-картками без закордонних паспортів, у березні.

Положеннями угоди передбачається, що громадяни України та громадяни Турецької Республіки, які користуються ID-картами, що містять безконтактний електронний носій, матимуть змогу в’їжджати, виїжджати, прямувати транзитом та перебувати без віз на території Туреччини та України відповідно строком до 90 днів протягом 180 днів.

Як повідомлялося раніше, відтепер від української Одеси до турецького Стамбула ходитиме паром, завдяки чому пасажирський зв’язок між двома країнами значно покращиться.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті