В Україні з’явиться кліринговий банк

В Україні з’явиться кліринговий банк

Нацбанк перекладе цю функцію на один з українських банків

Національний банк планує зобов'язати якийсь з великих українських банків виконувати функцію клірингового. Про це заявила заступник глави НБУ Катерина Рожкова під час круглого столу, організованого FinClub.

«Ми думаємо про можливість покласти на когось функцію клірингового банку. Це не функція Нацбанку і ми не будемо її на себе брати. Якщо ми зможемо реалізувати цю ідею, то комплаєнс-перевірки будуть обов'язковими, так як потрібно буде підтвердження, що всі платежі якісні та гарантовані», – сказала вона.

«Головне питання, чи будуть банки-кореспонденти приймати таку гарантію? Зараз ми над цим працюємо. Створювати нічого спеціально не будемо, треба якомусь існуючому великому банку надати таку функцію», – повідомила Рожкова.

Нацбанк визнає, що відключення Deutsche Bank українських клієнтів є проблемою, але не вважає її глобальною.

«Банки, які не мають прямих коррахунків, на них припадає 8% всього обсягу експортно-імпортних операцій. У рамках системи – це мало, але для банків – це важливо», – заявила Рожкова.

«Що робити, поки все виглядає так, що це світова тенденція. Причина – безліч порушень з виведення грошей з таких країн, як Україна, велика кількість штрафів та розслідувань», – пояснює заступник голови НБУ.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті