Захворіло у світі
31,328,238
Померло у світі
964,839
Вилікувалось у світі
21,503,496
Захворіло в Україні
181,237
Померло в Україні
3,642
Вилікувалось в Україні
79,901
Українська аудиторія російських сайтів зменшилася вдвічі

Українська аудиторія російських сайтів зменшилася вдвічі

Однак число користувачів сервісу VPN, який дозволяє обходити блокування сайтів, може досягати вже декількох мільйонів

Після заборони Україною російських сайтів «ВКонтакте», «Одноклассники», «Яндекса», Mail.ru українська аудиторія російського сектора інтернету зменшилася вдвічі. Про це повідомляє ЛігаБізнесІнформ.

За статистикою Liveinternet.ru, максимальної кількості відвідувачів Рунета з України було досягнуто 16 травня, у вдень введення санкцій проти російських сайтів.

З того часу українська аудиторія на російських ресурсах скоротилася з 22,7 млн до лише 9,1 млн (20 травня). Тепер Україна практично зрівнялася з показником інтернет-трафіку з Казахстаном.

Оперативної інформації про зміну частки трафіку з України в загальній структурі «ВКонтакте» і «Одноклассники» немає. Але відомо, що на Україну минулого місяця припадало 17,5% відвідувань першої соцмережі і 15,15% – другої.

Частка забороненого «Яндекса» помітно перерозподілилася на користь Google, а український трафік зменшився.

Минулого тижня аудиторія «ВКонтакте» трохи відновилася і стала на 8% менше, ніж тижнем раніше. У понеділок, 22 травня, вона продовжила відновлюватися. Водночас частка українського трафіку в Рунеті не змінювала тренду до спаду.

Одна з версій – велика кількість українських користувачів освоїли VPN-додатки. Її підтверджує та ж статистика liveinternet.ru.

Так, сумарний трафік у Росію з таких країн, як Нідерланди, США, Великобританія і Німеччина, раптово збільшився з 3 млн до 4,7 млн відвідувачів щодня. Найбільше Рунет приріс за останні дні за рахунок Німеччини.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті