Доповідь ООН: Білорусь грубо порушує права людини

Доповідь ООН: Білорусь грубо порушує права людини

Після короткого затишшя країна повернулась до репресій і смертної кари

Уряд Білорусі повернувся до політики широкомасштабних репресій, що призвело до різкого погіршення ситуації з правами людини, йдеться у доповіді, опублікованій у понеділок. Доповідь буде представлена на засіданні Ради ООН з прав людини, що відбудеться наступного місяця. Про це повідомляє Reuters

Минулого місяця США продовжили послаблення санкцій стосовно Білорусі ще на півроку, що стало частиною зусиль для налагодження взаємодії з її президентом Олександром Лукашенком. Минулого року ЄС завершив 5-річний період санкцій проти країни.

У доповіді спецдоповідача Ради ООН з прав людини Міклоша Харашті лунає заклик до міжнародної спільноти зберігати пильність стосовно прав людини в Білорусі. Також зазначається, що придушення мирних протестів у березні цього року було найсуворішим з 2010 року і стало закінченням короткого періоду, під час якого уряд стримано ставився до застосування сили.

Репресії в березні були спричинені протестами проти закону, який накладав податок на тих, хто працює не повний робочий день, більш відомий як «закон проти соціальних паразитів». У доповіді зазначено, що понад 900 людей були затримані «за сфабрикованими звинуваченнями», включаючи лідерів опозиції, правозахисників, журналістів та іноземних гостей.

У Білорусі також було страчено чотирьох осіб у 2016 році, що є найвищим показником з 2008 року. Це вказує на повернення до смертної кари, після того як ЄС частково зняв свої санкції в лютому 2016 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло