Доповідь ООН: Білорусь грубо порушує права людини
Після короткого затишшя країна повернулась до репресій і смертної кари
Уряд Білорусі повернувся до політики широкомасштабних репресій, що призвело до різкого погіршення ситуації з правами людини, йдеться у доповіді, опублікованій у понеділок. Доповідь буде представлена на засіданні Ради ООН з прав людини, що відбудеться наступного місяця. Про це повідомляє Reuters.
Минулого місяця США продовжили послаблення санкцій стосовно Білорусі ще на півроку, що стало частиною зусиль для налагодження взаємодії з її президентом Олександром Лукашенком. Минулого року ЄС завершив 5-річний період санкцій проти країни.
У доповіді спецдоповідача Ради ООН з прав людини Міклоша Харашті лунає заклик до міжнародної спільноти зберігати пильність стосовно прав людини в Білорусі. Також зазначається, що придушення мирних протестів у березні цього року було найсуворішим з 2010 року і стало закінченням короткого періоду, під час якого уряд стримано ставився до застосування сили.
Репресії в березні були спричинені протестами проти закону, який накладав податок на тих, хто працює не повний робочий день, більш відомий як «закон проти соціальних паразитів». У доповіді зазначено, що понад 900 людей були затримані «за сфабрикованими звинуваченнями», включаючи лідерів опозиції, правозахисників, журналістів та іноземних гостей.
У Білорусі також було страчено чотирьох осіб у 2016 році, що є найвищим показником з 2008 року. Це вказує на повернення до смертної кари, після того як ЄС частково зняв свої санкції в лютому 2016 року.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].