НБУ рекомендує бізнесу перейти на розрахунки в євро

НБУ рекомендує бізнесу перейти на розрахунки в євро

В Україні активно впроваджуються євродирективи

Національний банк України пропонує бізнесу перейти на розрахунки в євро. З такою пропозицією виступила заступник голови НБУ Катерина Рожкова в понеділок на круглому столі, організованому FinClub.

Вона пояснила очікування тим, що зараз в Україні активно впроваджуються євродирективи.

«Ми вже внесли багато змін в нормативно-правову базу, багато змін ще готуємо, у тому числі щодо комплаєнса. Як тільки ми імплементуємо все заплановане, нам буде простіше працювати з банками єврозони», – каже Рожкова.

Як зазначається, банкіри готові підтримати ініціативу. «Будемо закривати цю проблему і переводити клієнтів на євро», – пообіцяв голова правління банку «Глобус» Сергій Мамедов.

Утім, перевести всі контракти в євро неможливо. «Азія, Південна Корея, Японія, Китай не хочуть переходити на розрахунки в євро. Тільки долари», – зауважила голова наглядової ради банку «Конкорд» і процесингового центру ProCard Олена Соседка.

Більш того, після відкриття коррахунків у євро в європейських банках з часом в українських установ виникнуть ті ж проблеми, які зараз з'явилися з американськими контрагентами.

«Більшість європейських банків, маючи дочірні банки в США, будують однакові системи контролю. І якщо перевести платежі в євро, матимемо ті ж питання», – попереджає заступник голови правління ТАСкомбанку Максим Земляний.

Як повідомляв Mind, Національний банк планує зобов'язати якийсь з великих українських банків виконувати функцію клірингового.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло