Церква Англії отримала 17% прибутку від інвестицій у 2016 році

Церква Англії отримала 17% прибутку від інвестицій у 2016 році

Результати інвестицій Церкви Англії за останнє десятиліття виявилися кращими, ніж у деяких фондів

Інвестиції Церкви Англії в минулому році принесли їй 17,1% прибутку – удвічі більше, ніж в 2015 році (8,2%), і вище середнього прибутку за три останні десятиліття (9,6%). Про це пише Інтерфакс з посиланням на The Guardian.

Церковний інвестфонд з активами на 7,9 млрд фунтів стерлінгів ($10,2 млрд) підтверджує, що свідоме інвестування з дотриманням етичних принципів може бути ефективним і прибутковим.

За даними аналітичної компанії HFR, середній прибуток хеджевих фондів світу в минулому році склала 5,6%. Британська Investment Association оцінює середню прибуток інвесторів на ринку акцій країни в 8,8% в минулому році.

Результати інвестицій Церкви Англії за останнє десятиліття виявилися навіть кращими, ніж у інвестфонду Єльського університету, який був визнаний Financial Times найуспішнішим серед подібних організацій.

Сама церква ставить перед інвестиційними менеджерами завдання забезпечити прибуток на п'ять процентних пунктів вище темпів інфляції (тобто близько 7% в минулому році).

На акціях світу Церква Англії отримала майже 33% прибутку, на лісових угіддях – 24,3%. Портфель на ринку нерухомості приніс їй 11,6%, незважаючи на відносну слабкість ринку.

Крім того, Церква Англії активно розвиває програми приватного кредитування, щоб компенсувати дефіцит банківських кредитів. Прибуток в цьому сегменті склав 33,1%.

За підсумками року керуючі перерахували церковній владі 230,7 млн фунтів прибутку від інвестицій. Однак ця сума становить лише 15% доходів Церкви Англії, основний обсяг як і раніше складають пожертви вірян.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті