Захворіло у світі
33,081,725
Померло у світі
997,777
Вилікувалось у світі
22,926,896
Захворіло в Україні
201,305
Померло в Україні
3,996
Вилікувалось в Україні
88,453
Чи слід чекати на новий «дизельгейт»

Чи слід чекати на новий «дизельгейт»

Цього разу під слідство потрапила компанія Fiat Chrysler

Департамент юстиції США подав позов проти Fiat Chrysler. Причиною стало те, що пікапи автовиробника з дизельним двигуном і позашляховики були оснащені програмним забезпеченням, яке дозволило їм пройти лабораторні дослідження на токсичність вихлопних газів.

У скарзі, поданій 23 травня, стверджується, що майже 104 000 автомобілів з 3-літровим двигуном EcoDiesel були оснащені програмами, які призводили до того, що системи управління викидами транспортних засобів працювали по-різному і менш ефективно, ніж під час лабораторних тестів, повідомляє Bloomberg.

Ця скарга робить Fiat Chrysler першим автовиробником, якого США звинуватили у використанні забороненого програмного забезпечення з 2015 року, коли навколо компанії Volkswagen розгорівся такий же скандал. Fiat Chrysler продовжує спроби відділити себе від VW, не визнаючи використання будь-яких спеціальних пристроїв.

Акції Fiat Chrysler впали на 4,1% до рівня $10,32, це найнижчій показник з 21 квітня.

Нагадаємо, у 2015 році компанію Volkswagen звинуватили у використанні програмного забезпечення, яке умисно применшувало кількість вихлопних газів під час тестів, за що автовиробнику довелось заплатити найбільший в історії США штраф у розмірі $4,3 млрд.

Голова автоконцерну може постати перед судом, а правління і наглядову раду було звільнено. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті