Захворіло у світі
94,529,174
Померло у світі
2,022,854
Вилікувалось у світі
52,039,269
Захворіло в Україні
1,160,682
Померло в Україні
20,802
Вилікувалось в Україні
865,960
США збираються зменшити допомогу Україні втричі

США збираються зменшити допомогу Україні втричі

Трамп запланував різке скорочення витрат на соціальні програми

США збираються зменшити допомогу Україні втричі
Фото pixabay.com

Державний департамент Сполучених Штатів представив план бюджету на 2018 рік, в якому запропоновано зменшити фінансову допомогу Україні порівняно з 2016 роком втричі. Про це йдеться в проекті на сайті Держдепартаменту.

Як випливає з таблиці, представленої в проекті, в 2016 році на фінансову підтримку України через афілійовані з Держдепартаментом фонди було витрачено близько $667 млн. Тим часом, як випливає з проекту бюджету, на ті ж цілі в 2018 році буде заплановано менш як $204 млн.

Згідно з проектом, на що конкретно підуть ці суми – не вказано. Йдеться про надання фінансування через такі фонди, як USAID та інші за проектами в сфері освіти, охорони здоров'я, підтримки інвалідів та інших.

Загалом проект бюджету, представлений сьогодні адміністрацією США на найближче десятиліття, передбачає різке скорочення витрат на соціальні програми, включаючи охорону здоров'я, освіту, пільгове харчування, допомогу для інвалідів.

Як повідомляє «Голос Америки», урізати 1,7 трильйона доларів за 10 років – це план президента США.

Заплановане скорочення стане найбільшим з коли-небудь запропонованих американськими президентами.

У проекті бюджету на наступний фін.рік від програми медичної допомоги Medicaid відмінусують $800 млн, програма талонів на продовольство для бідного населення може збідніти на $193 млрд, витрати на освіту впадуть на 13,5%. Пропонується також урізати фінансування Управління з охорони навколишнього середовища США, корпорації суспільного мовлення та міжнародну допомогу.

Законодавці від обох партій, ще до того, як президентська версія бюджету потрапила в Конгрес, висловили незгоду з ініціативами глави держави.

Нагадаємо, Трамп пропонує істотно скоротити програму фінансування продажу військової техніки іноземним державам.  Серед таких держав – і Україна.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті