З Єврогазбанку було виведено 3,3 млрд грн

З Єврогазбанку було виведено 3,3 млрд грн

Загальна вартість ліквідаційної маси банку «на папері» становить 4,37 млрд грн

Незалежна оцінка активів Єврогазбанку показала, що його реальна вартість більше ніж удвічі менша за зазначену в документації. Про це повідомляє прес-служба Фонду гарантування вкладів.

«У структурі активів  Єврогазбанку кредитний портфель становить 82,4%, а його вартість «на папері» в 3,6 млрд грн незалежні суб'єкти оціночної діяльності оцінили в 1,6 млрд грн», – повідомляє Фонд.

«Майже 92% кредитного портфеля юридичних осіб Єврогазбанку були сформовані за принципом фінансової піраміди. За період 2012–2014 років з банку було виведено 3,3 млрд грн коштів шляхом кредитування структур, що побічно пов'язані з менеджментом банку», – йдеться у повідомленні Фонду.

Кредити видавалися для сплати відсотків за раніше отриманими позиками. Зобов'язання зазначених структур перестали обслуговуватися відразу після введення в банк тимчасової адміністрації.

Також встановлено, що протягом року керівництво банку здійснило заміну високоліквідного забезпечення загальною вартістю 540 млн грн на малоліквідні. На суму 400 млн грн забезпечення було виведено без всякої заміни.

Зазначена в бухгалтерському обліку вартість портфеля цінних паперів банку, корпоративних прав та інших фінансових інструментів в 300 млн  насправді склала вартість в 0 грн.

Загальна вартість ліквідаційної маси Єврогазбанку «на папері» становить 4,37 млрд грн, а оцінна – 16,9 млрд грн.

Витрати Фонду гарантування на виплати гарантованої суми вкладникам цього банку склали 1,21 млрд грн. Загальна сума акцептованих кредиторських вимог становить 2,14 млрд грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло