Трамп звинуватив членів НАТО у несплаті внесків

Трамп звинуватив членів НАТО у несплаті внесків

На його думку, 23 країни із 26 заборгували США та НАТО «значну суму»

Президент США Дональд Трамп під час виступу на саміті НАТО в Брюсселі в четвер заявив, що члени альянсу недостатньо платять за свою безпеку. Про це повідомляє Reuters.

В неочікувано різких заявах, Трамп сказав, що деякі країни-члени заборгували «значні суми» Сполученим Штатам і НАТО, навіть враховуючи той факт, що внески є добровільними.

«Тероризм має бути зупинений або той жах, який ви бачили у Манчестері і інших містах буде тривати вічно», – сказав Трамп, посилаючись на теракт, який трапився у британському місті в понеділок, в результаті якого загинуло 22 людини, серед яких і діти.

«Ці серйозні проблеми з безпекою – та причина, чому я настільки прямо висловлююсь… члени НАТО повинні, врешті-решт, зробити свій справедливий внесок», – сказав Трамп.

Також Трамп сказав, що США ніколи «не залишать друзів, які стоять на нашій стороні»,але лідери НАТО сподівались, що він буде більш явно підтримувати правила взаємного захисту військового альянсу, який свого часу, під час передвиборчої кампанії, він назвав «застарілими». Замість цього, президент США повернувся до питання скорочення видатків на оборону в Європі після закінчення «холодної війни».

Також, президент США переконаний, що НАТО майбутнього має зосередитись на тероризмі, міграції та загрозах від РФ. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло