ДПЗКУ домоглася повернення $45 млн боргу в кіпрської компанії

ДПЗКУ домоглася повернення $45 млн боргу в кіпрської компанії

Колегія міжнародних арбітрів стягнула всю суму боргу на користь українського держпідприємства

Державна продовольчо-зернова корпорація України отримала рішення Міжнародного арбітражного суду (GAFTA) про повернення кіпрською компанією Lirtavis Enterprises Limited боргу в розмірі $44,8 млн за зернові, що були поставлені у 2014 році. Про це заявила директор юридичного департаменту ПАТ «ДПЗКУ» Тетяна Ларіна, повідомляється на сайті компанії.

«Протягом останніх двох років ми вживали всіх можливих заходів, передбачених міжнародним правом, щоб повернути $132 млн заборгованості за зовнішньоекономічними контрактами минулих періодів.  Зокрема, заборгованість Lirtavis Enterprises Limited відповідно до одного з таких контрактів становила $44,8 млн. З метою стягнення всієї суми боргу ми звернулись з відповідними позовними заявами до Міжнародного арбітражного суду при GAFTA. Відтак провадження по чотирьох справах у арбітражі GAFTA розпочались у січні 2015 року і тривали до травня 2017 року», – повідомила Ларіна.

Після винесення рішення задовольнити позов ДПЗКУ компанія Litarvis Enterprises Limited подала апеляційні скарги на суму близько $25 млн за всіма справами, що були об’єднані в єдине арбітражне провадження.

Ларіна зазначає, що після проведення усних слухань у Лондоні, колегія з п’яти арбітрів GAFTA прийняла рішення відмовити у задоволенні апеляції Lirtavis Enterprises Limited та стягнути на користь ДПЗКУ всю суму боргу, 4% річних і суму всіх арбітражних витрат за справою.

Нагадаємо, на початку травня екс-чиновник Державної зернової корпорації отримав 3,5 роки в'язниці за службову недбалість.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті