Казахський банк хоче відсудити 400 млн грн в українського заводу «Макс-Велл»

Казахський банк хоче відсудити 400 млн грн в українського заводу «Макс-Велл»

Махінації з фармзаводом були частиною незаконних угод екс-власника БТА

БТА Банк (Казахстан) просить Державну виконавчу службу примусово стягнути з Науково-виробничого центру «Макс-Велл» 400 млн грн. Про це повідомила прес-служба юридичної фірми «Ільяшев і Партнери», що представляє інтереси БТА.

«Махінації з фармзаводом були частиною незаконних угод екс-власника БТА Мухтара Аблязова, обвинуваченого в розкраданні з банку понад $6 млрд. Сума незаконно виведених з банку коштів, легалізованих шляхом фінансування будівництва і реконструкції фармзаводу, оцінюється слідством у 2 млрд грн», – повідомили в адвокатській фірмі.

20 квітня 2017 року Апеляційний суд Харківської області визнав на території України рішення казахстанського суду про недійсність угод щодо фінансування заводу «Макс-Велл» в Борисполі.

«Також за фактами незаконного виведення коштів із банку та їх легалізації Національною поліцією у Києві на початку 2017 року Мухтару Аблязову було винесено додаткову постанову про підозру», – прокоментували ситуацію в «Ільяшев і Партнери».

БТА Банк і його українська «дочка» в особі їхнього нового власника – казахського мільярдера Кенеса Ракишева – визнані потерпілими від дій Аблязова.

Генеральна прокуратура України звернулася до Міністерства юстиції Франції з додатковим клопотанням про видачу Аблязова в Україну для притягнення до кримінальної відповідальності за епізодом «Макс-Велл».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті