МВФ розкритикував пенсійну реформу Гройсмана – ЗМІ

МВФ розкритикував пенсійну реформу Гройсмана – ЗМІ

Фонд проти осучаснення пенсій на постійній основі і скасування оподаткування пенсій працюючих пенсіонерів

МВФ виступив проти осучаснення пенсій на постійній основі і скасування оподаткування пенсій працюючих пенсіонерів. Крім того, головний кредитор України виступив ще проти одної ініціативи, про яку уряд промовчав під час презентації пенсійних змін. До того ж МВФ не підтримує зниження коефіцієнта оцінки вартості року стажу з 1,35 до 1, що призведе до зниження розміру пенсій на третину.

Міжнародний валютний фонд не схвалив пенсійну реформу, яку підготував уряд Володимира Гройсмана. Після 10 днів роботи в Україні місія МВФ видала висновок, в якому не міститься практично жодного позитивного відгуку про ініціативи Кабінету міністрів. Про це повідомляють «Українські новини» із посиланням на власні джерела в уряді.

У заяві МВФ після переговорів з українською владою відзначається, що під час дискусій був досягнутий певний прогрес у загальному розумінні «визначальних компонентів даних заходів», однак для відображення цих компонентів у конкретних законопроектах необхідно продовжити технічну роботу. Простими словами, запропонований урядом зміст пенсійної реформи МВФ не влаштовує.

МВФ після аналізу пропозицій уряду щодо пенсійної реформи виступив категорично проти скасування оподаткування пенсій працюючих пенсіонерів і не підтримав ідею осучаснення пенсій на постійній основі.

«Ці дві ініціативи МВФ не підтримує», – заявив співрозмовник агентства.

Крім того, МВФ категорично проти планів уряду знизити коефіцієнт оцінки вартості року стажу в формулі розрахунку пенсій з 1,35 до 1.

Нагадаємо, сьогодні, 26 травня, місія Міжнародного валютного фонду на чолі з Роном ван Роденом завершила свою роботу в Києві і повідомила про результати.

За підсумками 10-денного аналізу ситуації місія МВФ зазначила, що доопрацювання потребують питання пенсійної та земельної реформ, приватизації та антикорупційних ініціатив. Також місія наголосила на потребі технічно доопрацювати відповідні законопроекти й забезпечити їм підтримку в парламенті.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло