Американські експерти визначили, хто створив вірус WannaCry

Американські експерти визначили, хто створив вірус WannaCry

Лінгвістичний аналіз вказує на азіатське походження хакерів

Американські експерти визначили, хто створив вірус WannaCry
фото Shutterstock

Аналітики американської компанії Flashpoint вважають, що текст повідомлення вірусу WannaCry з вимогою викупу, який містить тільки англійську версію і два варіанти на діалектах китайської, були написані людиною замість машинного перекладу. Про це повідомили аналітики американської компанії Flashpoint.

Творці вірусу WannaCry, ймовірно, є вихідцями з Південного Китаю, Гонконгу, Тайваню або Сінгапуру. Про це заявили в американській аналітичній компанії Flashpoint.

Лінгвістичний аналіз коду вірусу показав, що його написали імовірно люди, які розмовляють південним діалектом китайської мови.

Зокрема, з'ясувалося, що майже всі повідомлення про викуп були перекладені за допомогою сервісу Google Translate. Аналітики вважають, що тільки англійська версія і два варіанти діалектами китайської написала людина, а не комп’ютерна програма з машинним перекладом.

Тобто англомовне повідомлення було написано вручну і взято за основу, потім воно було перекладено з англійської за допомогою Google-перекладача на всі інші мови країн, де поширювався вірус.

Однак в англійському варіанті допущена «кричуща граматична помилка», тому для того, хто складав послання, англійська мова, імовірно, не рідна, або ж автор «погано освічений».

І лише порівнюючи англійський текст із двома китайськими варіантами, експерти зазначили, що останні не є прямим перекладом з англійської, а написані окремо. Ряд характеристик тексту свідчить, що автор повідомлення вільно володіє китайською, зокрема, її південними діалектами.

Нагадаємо, жертвами хакерської атаки вірусом Wanna Cry стали більше 200 тисяч комп'ютерів у 150 країнах/

Збитки, завдані вірусом WannaCry всього за чотири перші дні, перевищили 1 млрд доларів з урахуванням викликаних атакою простоїв великих організацій в усьому світі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло