СБУ проводить обшуки в київському та одеському офісах «Яндекс.Україна»

СБУ проводить обшуки в київському та одеському офісах «Яндекс.Україна»

Цю інформацію журналістам підтвердила прес-секретар Служби безпеки України Олена Гітлянська

СБУ проводить обшуки в київському та одеському офісах «Яндекс.Україна»
Фото: facebook.com/yandex.ua/

«У наших офісах – в Києві та Одесі – зараз знаходяться представники Служби безпеки України. Інформацією про причини сьогоднішніх дій СБУ ми поки не володіємо. До наших офісів уже виїхали адвокати. В рамках правових процедур ми готові надати органам необхідну інформацію», – повідомили у прес-службі компанії.

Цю інформацію журналістам підтвердила і прес-секретар Служби безпеки України Олена Гітлянська.

За словами Гітлянської, обшук проводиться на підставі ст. 111 КК України – державна зрада. Вплив статті поширюється на загрозу інформаційній безпеці країни. Винним за цією статтею, підкреслює прес-секретар, загрожує позбавлення волі строком на 12-15 років з конфіскацією майна.

Нагадаємо, 16 травня президент Петро Порошенко ввів у дію рішення РНБО від 28 квітня 2017 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)».

26 травня «Яндекс.Україна» повідомила своїх клієнтів, що у зв’язку із тим, що «Яндекс» названий у переліку юридичних осіб, щодо яких вводяться санкції, під п. 276 додатку № 2 до рішення РНБО від 28 квітня 2017 року, з дати цього повідомлення компанія зупиняє виконання своїх фінансових зобов'язань, а також не гарантує належного виконання інших зобов'язань на термін дії санкцій.

Введення зазначених санкцій є для «Яндекса» надзвичайною і невідворотною за даних умов обставиною, яка, підкреслює у листі прес-служба компанії, позбавляє його можливості виконувати свої зобов'язання за договором.

Зазначимо, сервісами компанії, такими як «Яндекс.Метрика», «Яндекс.Директ», Yandex Data Factory, користувалися тисячі українських маркетологів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті