Огляд криптовалют: біткоін відновив зростання після саміту Consensus-2017

Огляд криптовалют: біткоін відновив зростання після саміту Consensus-2017

Станом на сьогодні ціна одного біткоіна складає $2108

Огляд криптовалют: біткоін відновив зростання після саміту Consensus-2017
Фото Shutterstock

Минулий тиждень виявився дуже насиченим для біткоіна  – криптовалюта здивувала спочатку ціновими рекордами, а потім різким зниженням у вартості.

23 травня на конференції Consensus-2017 у Нью Йорку ключові гравці індустрії підписали меморандум про взаємодію з масштабування мережі Bitcoin.

Криптовалюта встановила новий ціновий рекорд – понад $2700 за 1 біткоін, що на якийсь час збільшило капіталізацію ринку криптовалюти загалом до $80 млрд.

Криптотрейдер та головний ідеолог bitup.io Кір Келевра в коментарі Mind зазначив, що на біржах спостерігалася цінова розсинхронізація з найбільшим відривом з боку азійських лідерів – Японії і Південної Кореї

Ціна біткоіна на топ-5 біржах станом на 8:30 29 травня 2017 року, % зміни за тиждень

Біржа Bitstamp (EUR) Bitfinex (HK) Coinbase-GDAX (US) BitFlyer (JP) KUNA (UA)
Ціна €1970 (+5,6%) $2108 (+0,4%) $2249  (+3,7%) ¥269700 (+3,6%) ₴60 000 (+9,1%) 

На початку тижня ціна на біткоін, після короткого відкату назад напередодні рішення SEC (яке досі невідоме), продовжила своє зростання на очікуваннях за результатами саміту Consensus-2017, де мала піти мова про Segregated Witness (SegWit), і не тільки.

Даний саміт проходив 23 травня в Нью-Йорку. На ньому було підписано угоду, яка містить рекомендації з оновленню проектів з відкритим вихідним кодом для збільшення пропускної здатності мережі.

Текст угоди, який був опублікований компанією Digital Currency Group (DCG), належить Баррі Сілберту. У тексті угоди йдеться про масштабування разом згідно з оригінальним форк-планом SegWit-2Mb, розробленим Серхіо Деміаном Лернером:

1.      Активація SegWit після досягнення 80% рівня підтримки учасників мережі.

2.     Активація протягом шести місяців хардфорка зі збільшенням розміру блоку до 2 Мб.

Довідка MindSegregated Witness або SegWit (в перекладі з англ. «Відокремлений свідок») – софтфорк, запропонований командою розробників Bitcoin Core. Метою цієї пропозиції є оптимізація розміру блоку, яка в перспективі дозволить вирішити питання масштабованості мережі Вitcoin, переповненості блоків транзакціями, швидкості підтвердження транзакцій і зниження комісій. Простими словами, SegWit дозволяє збільшити ефективність блокчейну без збільшення розміру блоку.

Угоду підписали 56 компаній з 21 країни світу, серед яких найбільші майнінг пули з понад 83% обчислювальної потужності мережі.

З моменту оголошення результатів Нью-Йоркського саміту ціна на біткоін протягом трьох днів зростала найбільшими темпами.

Окремо варто відзначити, що саме на японських і південнокорейських біржах вартість локальної валюти до біткоіна продемонструвала найвищі рівні. Так, наприклад, станом на 25 травня максимальні ціни біткоіна в парі з японською єною і корейським воном становили $3160 i $4200 відповідно, тоді як на інших популярних біржах ціна не перевищувала і $2700.

Обсяги торгівлі на японських і корейських біржах щотижня продовжують зростання за рахунок залучення безлічі нових трейдерів: крім уже відомої японської біржі BitFlyer, у топ бірж, де обертається біткоін, вирвалася і корейська BitHumb.

Огляд криптовалют: Bitcoin відновив зростання за результатами саміту «Consensus-2017»

З 8 травня ціна на японських і корейських біржах почала перевищувати значення інших провідних бірж на $100–200. З 22 травня спред сильно збільшився і до 29 травня складає різницю в $250 з японською і $650 з корейською біржами відповідно. Стабілізація для можливості «підтягнутися» доларовим біржам за лідерами зростання намічається в найближчі тижні.

Технічний аналіз. Після очікуваного зростання ціни, про який ми писали минулого тижня, ринок намалював на графіку так званий uptrust – зібравши в самих верхніх точках емоційних покупців.

Оскільки минулий рівень підтримки перебував біля відміток близько $1700, то закриття позицій з метою фіксування прибутку значною часткою гравців на рівні понад $2500 було цілком очікуваним.

Сьогодні  на ринку короткостроково (4-годинний графік) сформувалися локальні підтримка – $2000 і опір – $2290. Ціна в даному діапазоні може постояти кілька днів, поки не визначиться переважання однієї з рушійних цінових сил на ринку. Якщо ціна не знайде покупців від верхньої межі, то з'явиться технічно коротка шортова ситуація (на що можуть вплинути можливі негативні рухи по SegWit).

Якщо ж у даній зупинці відбудеться розподіл попиту і пропозиції, і ціна знайде своїх покупців (що може статися на тлі подальшої державної легалізації біткоіна і активації SegWit), то ринок надасть новий лонговий вхід від $2300.

Огляд криптовалют: Bitcoin відновив зростання за результатами саміту «Consensus-2017»

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло