У Греції справи налагоджуються: вийти з кризи допоможе туризм

У Греції справи налагоджуються: вийти з кризи допоможе туризм

Внесок туризму у ВВП країни перевищить загальне заплановане зростання економіки

У Греції справи налагоджуються: вийти з кризи допоможе туризм
Фото Shutterstock

У цьому туристичному сезоні Греція може встановити історичний рекорд за кількістю туристів. За підрахунками німецького ділового видання Handelsblatt, в 2017 році країну відвідають 30 млн людей, тоді як минулого року їх було 27,8 млн.

«З червня по кінець серпня у нас вже все заброньовано, активно резервують номери на вересень і жовтень, і вже є запити на 2018 рік», – описує ситуацію власник одного з грецьких готелів Маноліс Пападакіс.

За очікуваннями грецького уряду, успішний туристичний сезон зробить свій внесок у підтримку економіки країни. За останніми оцінками, в 2017 р зростання ВВП складе 1,8%, багато в чому завдяки туристам.

У 2010 році грецький туризм робив внесок у ВВП країни на рівні 15,6%, а з 2016 року цей показник вже склав 18,6%, за оцінками Всесвітньої ради з туризму та подорожей (WTTC).

«За прогнозом WTTC, до 2027 року внесок туризму у ВВП Греції буде збільшуватися на 4,6% щороку, що перевищує заплановане зростання економіки в цілому», – зазначає видання.

До 2027 року грошові надходження від туризму в Греції виростуть з $14,7 млрд (2016 р.) до $24,6 млрд.

У Греції традиційно найбільше туристів з Великобританії і Німеччини. Але останнім часом країну дуже полюбили китайські туристи. З 2016 року Грецію відвідало 150 тис. гостей з Китаю, але вже у 2017 році ця цифра може скласти майже 1,5 млн чоловік.

КНР останнім часом активно вкладає гроші в туристичний бізнес. Китайський багатопрофільний конгломерат Fosun увійшов в капітал знаменитого туроператора Club Mediterranée. У проект по реновації покинутого аеропорту Ellinikon в Афінах планується вкласти майже 8 млрд євро (найбільша приватна інвестиція в історії Греції) і створити на цій території приморський курорт з готелями, казино і торговими центрами.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті