Захворіло у світі
93,158,547
Померло у світі
1,995,273
Вилікувалось у світі
51,421,906
Захворіло в Україні
1,146,963
Померло в Україні
20,542
Вилікувалось в Україні
847,391
ГРУ та ФСБ вербують агентів у спортклубах Німеччини

ГРУ та ФСБ вербують агентів у спортклубах Німеччини

Німецькі правоохоронні органи очікують активізації діяльності російських осередків перед виборами

ГРУ та ФСБ вербують агентів у спортклубах Німеччини
Фото Shutterstock

Правоохоронні органи Німеччини підозрюють школу бойових мистецтв Systema у вербовці інформаторів РФ та імовірних провокаціях під час майбутніх виборів. Про це повідомляє Focus.

Починаючи з 2014 року німецькі правоохоронці розглядали школу Systema як потенційно небезпечну, оскільки вона знаходиться під контролем військової розвідки ГРУ. 63 спортклуби школи знаходяться у 30 містах Німеччини.

Брюсельське он-лайн-видання EUroobserver із посиланням на слова Дмитра Хмельницького, вченого, який проживає у Німеччині і вивчає російський шпіонаж, повідомляє, що клуби бойових мистецтв мають зв'язок із ГРУ та ФСБ. Такі ж клуби є і в інших країнах Європи, на західних Балканах і Північній Америці. Більшість спортклубів відкрито заявляють, що мають зв’язки зі спецслужбами і використовують їх знаки розрізнення, такі як зображення кажана або святого Георгія.

Наприклад, школа System Wolf за 7 років відкрила філії у Німеччині. Греції, Угорщині, Італії, Сербії і Швейцарії і створила німецький осередок російської бригади байкерів «Нічні вовки».

За чотири місяці у Німеччині відбуватимуться вибори, але правоохоронні органи країни уже зафіксували спробу російської хакерської атаки.

Штефан Майстер, німецький експерт з питань Росії, сказав, що російська розвідка націлена на Німеччину в рамках більш обширної кампанії проти ЄС, але на його думку, Кремль навряд чи вийде за рамки пропаганди та кібероперацій. Також Майстер вважає, що Німеччина є «мішенню» тому що вона підтримувала санкції ЄС стосовно Росії і тому, що вона життєво необхідна для економічної та політичної діяльності ЄС. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті