Америка кардинально змінила курс щодо України

Америка кардинально змінила курс щодо України

Європа захоплена намірами адміністрації Трампа відновити мирні перемовини з РФ

Америка кардинально змінила курс щодо України
Фото Shutterstock

В Овальному кабінеті в березні президент США Дональд Трамп сказав канцлеру Німеччини Ангелі Меркель, що українська криза – це відповідальність Європи, і що Сполучені Штати не братимуть активної участі у вирішенні цього питання. Всього два місяці потому адміністрація Трампа змінює курс і планує активізувати роботу в Україні. Про це повідомляє The Washington Post.

Ідея держсекретаря Рекса Тіллерсона полягає у тому, щоб відновити версію мирних перемовин, які адміністрація Обами розпочала минулого року, сподіваючись, що нові обставини і особистості принесуть кращі результати.

В адміністрації є скептики, які вважають, що проведення будь-якого «перезавантаження» внутрішньополітичної обстановки Росії є марною спробою, особливо на фоні розслідування втручання РФ у політичну систему США. Але Трамп і Тіллерсон сповнені рішучості.  

Європейські чиновники, у свою чергу, схвалюють таке рішення: «Ми дуже вдячні за те, що нова адміністрація більше займатиметься українським питанням. На початку здавалось, що вони не настільки зацікавлені, але багато чого змінилось», – сказав міністр закордонних справ Німеччини Зігмар Габріель.

Німеччина та Франція, які беруть участь у «Нормандському форматі», сподіваються, що Сполучені Штати допоможуть вийти їм з глухого кута.

«Ми знаємо, що Росія буде рухатися лише за умови, якщо американці наполягатимуть на припиненні вогню та виведенні важкого озброєння зі Східної України», – зазначив Габріель. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті