Підозрами про корупцію в ПАРЄ займеться новостворений слідчий орган

Підозрами про корупцію в ПАРЄ займеться новостворений слідчий орган

Комітет буде розслідувати діяльність президента ПАРЄ Аграмунта

Підозрами про корупцію в ПАРЄ займеться новостворений слідчий орган
Педро Аграмунт
Фото Council of Europe Parliamentary Assembly

Сформовано склад незалежного органу, який буде проводити розслідування щодо звинувачень у корупції членів Парламентської асамблеї Ради Європи. Про це на засіданні постійного комітету ПАРЄ оголосив президент асамблеї Педро Аграмунт, повідомляє «Європейська правда».

«Бюро в понеділок прийняло рішення про склад незалежного слідчого органу. До нього увійдуть сер Ніколас Братца з Великобританії, Жан-Луї Брурье з Франції і Елізабет Фура зі Швеції», – заявив він.

Остаточно склад слідчого органу асамблеї затвердять 26 червня в Страсбурзі.

«Цей склад буде схвалений асамблеєю під час відкриття наступної сесії ПАРЄ», – повідомив Аграмунт.

Детальніше про склад ограну:

Ніколас Братца – екс-президент Європейського суду з прав людини. Він очолював Міжнародну дорадчу групу, яка оцінювала розслідування подій на Майдані і трагедії в Одесі.

Жан-Луї Брурье – французький суддя у відставці, який спеціалізувався, зокрема, на розслідуванні звинувачень в тероризмі, тісно співпрацює з Радою Європи в якості експерта.

Елізабет Фура – колишній суддя ЄСПЛ, з 2012 року – парламентський омбудсмен.

Нагадаємо, наприкінці квітня українська делегація в ПАРЄ ініціювала імпічмент президента асамблеї Педро Аграмунта, який з’їздив у Сирію разом з депутатами Держдуми Росії й за їх кошти.

При цьому російські делегати не є членами ПАРЄ, оскільки вони, уникаючи санкцій, відмовилися подавати до Страсбурга перелік своєї делегації.

Тому лишається незрозумілим статус Аграмунта на чолі делегації, адже ані Асамблея, ані її органи не уповноважували його на такі дії.

Саме на адресу Аграмунта лунають звинувачення в причетності до корупції в ПАРЄ. В квітні було оголошено про політичну домовленість про його відставку, однак Аграмунт і досі залишається на посаді президента ПАРЄ.

Як повідомлялося, Аграмунт не дотримав свого слова і не подав у відставку з посади президента ПАРЄ, попри попередню домовленість з політичними групами асамблеї.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті