Президент ПАРЄ все ж погодився на відставку – за однієї умови

Президент ПАРЄ все ж погодився на відставку – за однієї умови

Українська делегація «дотисла» Аграмунта

Президент ПАРЄ все ж  погодився на відставку – за однієї умови
Педро Аграмунт, президент ПАРЄ
Фото Council of Europe Parliamentary Assembly

Президент ПАРЄ іспанець Педро Аграмунт повідомив вузькому колу керівників асамблеї, як і коли він подасть заяву про відставку. Про це повідомляє кореспондент «Європейської правди» зі Страсбурга.

Члени президентського комітету ПАРЄ ─ президент, генсек асамблеї та лідери політичних груп у вівторок на неформальному засіданні обговорили питання недовіри до президента ПАРЄ після його скандальної поїздки в Сирію з росіянами за їх кошти і на їх запрошення. Аграмунт назвав умову, після виконання якої він подасть у відставку.

27 квітня іспанський король Філіп VI має виступити в пленарній залі зі зверненням до асамблеї. І для Аграмунта вкрай важливо, щоб до кінця поточної сесії, в тому числі на виступі короля, Аграмунт лишався на посаді президента. Для нього вкрай важливо зберегти обличчя перед монархом своєї країни.

Керівники асамблеї погодилися на цей крок. Було домовлено, що Аграмунт у найближчі дні не проводитиме засідання, а з’явиться в залі в якості президента лише на годину в четвер, коли виступатиме король. Наступного ж дня ─ в п’ятницю ─ Аграмунд подасть у відставку.

Щоправда, протягом місяця ця відставка не буде оформлена документально. Письмову заяву про те, що Аграмунт складає з себе повноваження президента, він принесе з собою на зустріч президентського комітету та Бюро ПАРЄ, яка відбудеться 29 травня в Празі. А вже на наступному Бюро, наприкінці червня, асамблея матиме змогу обрати нового президента.

Як повідомляв Mind, наступним президентом ПАРЄ має шанс стати українець: шість осіб, які входять до складу Європейської партії, серед яких також віце-президент ПАРЄ і делегат від України Георгій Логвинський, претендуватимуть на позицію голови асамблеї.

Як стало відомо, заступником голови підкомітету Парламентської асамблеї Ради Європи з питань виконання рішень Європейського суду з прав людини обрали українського народного депутата Леоніда Ємця. Про це він повідомив у своєму Facebook.

Нагадаємо, українська делегація та представники всіх великих груп асамблеї Ради Європи  висловили позицію, що президент Парламентській асамблеї Ради Європи Педро Аграмунт більше не має права вести засідання і мусить піти у відставку.

20 березня ц.р. до Сирії прибула делегація депутатів ПАРЄ та Держдуми Росії на чолі з головою ПАРЄ Аграмунтом. Водночас російські делегати не є членами ПАРЄ, оскільки вони, уникаючи санкцій, відмовилися подавати до Страсбурга перелік своєї делегації.

Також лишається незрозумілим статус Аграмунта на чолі делегації, адже ані Асамблея, ані її органи не уповноважували його на такі дії.

Як відомо, у 2014 році ПАРЄ ухвалила резолюцію та позбавила російську делегацію права голосу на рік через анексію Криму. У відповідь російська делегація припинила участь у роботі ПАРЄ.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло