Нідерланди ратифікували угоду про асоціацію Україна – ЄС

Нідерланди ратифікували угоду про асоціацію Україна – ЄС

Сенат країни схвалив ратифікацію угоди між Україною та ЄС

Нідерланди ратифікували угоду про асоціацію Україна – ЄС
Будівля Парламенту Нідерландів
Фото Shutterstock

Сенат Нідерландів (верхня палата парламенту) проголосував за ратифікацію Угоди про асоціацію між Україною і ЄС. Про це повідомляє ВВС-Україна.

Сьогодні у Сенаті відбувалося тільки голосування. Дебати з цього питання вже проводилися раніше. Депутати голосували вставанням, оскільки в Нідерландах не застосовується електронна система голосування. За попереднім підрахунком, 50 депутатів проголосували за ратифікацію угоди, 25 були проти.

Дебати з цього питання проходили 23 травня, під час обговорення з’ясувалося, що в парламенті є більшість на підтримку угоди. Схвалення ратифікації в Сенаті залишалося останнім законодавчим кроком, який розблокує офіційний запуск асоціації Україна – ЄС.

Нижня палата парламенту Нідерландів ратифікувала Угоду про асоціацію Україна – ЄС ще 23 лютого.

Остаточно схвалити рішення парламенту має король Нідердандів – йому мають передати на підпис ратифікаційні грамоти, а потім надіслати до Брюсселя.

Як прогнозують експерти, повністю Угода про асоціацію має почати працювати не пізніше 1 серпня 2017 року.

Глава Єврокомісії Жан-Клод Юнкер привітав голосування Сенату Нідерландів щодо ратифікації Угоди про асоціацію Україна-ЄС, а також висловив надію, що процес ратифікації завершиться до саміту Україна-ЄС, який намічений на 13 липня.

«Сьогоднішнє голосування в голландському Сенаті дає важливий сигнал від Нідерландів і всього Європейського Союзу нашим українським друзям: місце України – в Європі. Майбутнє України – це Європа. Наша угода про асоціацію, включаючи компонент про глибоку та всеосяжну зону вільної торгівлі, на крок ближча до ратифікації. Я б хотів, щоб цей процес завершився швидко, до початку саміту ЄС-Україна в липні», – йдеться в заяві Ж.-К.Юнкера, оприлюдненому на сайті Єврокомісії у вівторок, на яку посилається Інтерфакс-Україна.

Він також висловив подяку уряду Нідерландів і керівництву інших країн за зусилля з позитивного завершення процесу ратифікації.

Нагадаємо, в Сенаті Нідерландів після дебатів сформувалася більшість, яка виступила за підписання Угоди про асоціацію України з ЄС.

Як відомо, 6 квітня 2016 року на консультативному референдумі у Нідерландах проти Угоди про асоціацію Україна-ЄС проголосували 61% голландців, які прийшли на дільниці. Уряд Нідерландів взяв до уваги результати референдуму і повернув питання про ратифікацію до парламенту.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті