Одеська прокуратура направила Курченку підозру в створенні злочинної організації

Одеська прокуратура направила Курченку підозру в створенні злочинної організації

Бізнесмена також звинувачують у легалізації доходів

Прокуратура Одеської області здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом створення злочинної організації та ухилення від сплати податків у особливо великих розмірах при реалізації 800 000 тонн нафтопродуктів у так званій «злочинній схемі Сергія Курченка».

Про це йдеться в повідомленні, розміщеному на сайті Генеральної прокуратури.

У вівторок, 30 травня, прокуратурою Одещини погоджено та направлено повідомлення про підозру Сергію Курченку, колишньому голові спостережної ради групи компаній, у вчиненні ряду злочинів, серед яких створення злочинної організації, ухилення від сплати податків у особливо великих розмірах, зловживання службовим становищем, легалізація доходів, одержаних злочинним шляхом, тощо.

За інформацією Генпрокуратури, загалом у кримінальному провадженні станом на сьогодні статус підозрюваних та обвинувачених мають 19 осіб.

Серед них колишні керівники Одеського нафтопереробного заводу, держінспектори Одеської митниці, капітани, які здійснювали судозаходи до морських портів з метою маскування фіктивного вивезення нафтопродуктів, та інші.

Нагадаємо, 24 травня співробітники Нацполіції спільно з військовими прокурорами провели 454 обшуки у податківців на території 15 областей України в рамках одномоментної антикорупційної операції.

Головний військовий прокурор України Анатолій Матіос пояснив мету цієї операції наступним чином: «24 травня 2016 року за рішенням генпрокурора економічний блок злочинної організації Януковича був переданий на розслідування в Головну військову прокуратуру. Частина військових виробництв вже направлена до суду. Триває операція щодо перших керівників і їхніх заступників у всіх 15 обласних управліннях міністерства доходів і зборів – на той момент так званих «державних податкових адміністрацій», які були прямо причетні до організації функціонування так званих податкових майданчиків, у результаті чого держава недоотримала 97 млрд грн».

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло