У Китаї доведеться офіційно реєструвати всі дрони-безпілотники

У Китаї доведеться офіційно реєструвати всі дрони-безпілотники

Уряд хоче убезпечити внутрішньополітичні процеси від несанкціонованої зйомки

У Китаї доведеться офіційно реєструвати всі дрони-безпілотники
фото Shutterstock

З 1 червня в Китаї вступає в силу закон, згідно з яким усі дрони (безпілотні літальні апарати), які мають вагу більш як 250 г, повинні бути зареєстровані на державному рівні. Про це повідомляє видання Engadget.

Офіційно реєстрація є відповіддю на зростаючу кількість інцидентів в аеропортах, в яких задіяні безпілотники. Влада відзначає, що тільки в Ченду з квітня відбулося вісім пригод за участю дронів, в результаті шести з них довелося скасувати 138 рейсів. Якщо такі цифри актуальні і для інших місць, очевидно, що безпілотники насправді створюють багато клопоту і потенційну небезпеку.

Однак видання припускає, що неофіційною причиною реєстрації дронів є потреба уряду взяти під жорсткий контроль операторів БПЛА і не давати їм працювати, наприклад, коли вони займаються зйомкою вуличних протестів або за допомогою дронів фіксують сумнівні дії уряду.

Онлайн-реєстрація безпілотників стартувала вже з 18 травня. Ця ініціатива, на думку влади, зменшить кількість інцидентів в аеропортах і зрештою обмежить комерційне застосування дронів чотирма основними категоріями: аерозйомка, використання в сільському господарстві, авіаційна фотографія, а також ліцензування БПЛА і їх операторів. У Китаї вже є понад 200 навчальних центрів, які видали більше 14 тисяч ліцензій, тому нововведення просто формалізують процеси, які вже відбуваються.

Обмеження ваги означає, що деякі власники будуть звільнені від обов'язку реєструвати свій дрон. Але так як більшість дронів важчі за 250 г, то нові правила будуть стосуватися більшої частини ринку безпілотників.

Реєстрацію дронів першими узаконили США, де на квітень 2017 року вже налічувалося 770 тисяч БПЛА. З 2017 року в Росії всі дрони вагою понад чверть кілограма теж беруться на облік і повинні оснащуватися активною RFID-міткою як номерного знака.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло