ФГВФО сподівається реструктуризувати зобов'язання перед Мінфіном і НБУ

ФГВФО сподівається реструктуризувати зобов'язання перед Мінфіном і НБУ

Директор-розпорядник ФГВФО Костянтин Ворушилін назвав це питання дискусійним

ФГВФО планує реструктуризувати портфель зобов'язань перед Міністерством фінансів і НБУ. Обсяг заборгованості Фонду перед Мінфіном складає 59,56 млрд грн. Зазначене фінансування було надано у вигляді облігацій внутрішньої державної позики під 9,99-12,5% річних. Крім цього, ФГВФО у червні і вересні повинен погасити борг перед Нацбанком в сумі 9,1 млрд грн. Вартість зазначеного фінансування становить 12,5% річних.

«Глобальне завдання, яке я хотів би здійснити, це здешевлення запозичення, яке ми залучили у НБУ і Мінфіну. Це серйозне питання, над яким ми зараз працюємо», – сказав директор-розпорядник ФГВФО Костянтин Ворушилін під час прес-конференції, передає «Інтерфакс».

Відповідаючи на питання, на яке саме здешевшання запозичення він розраховує, Ворушілін відповів наступне: «Мені б хотілося, що б воно було трохи дешевше [ніж вартість зобов'язань НБУ перед Мінфіном після репрофайлінга]. Але це питання дискусійне».

«Ми сподіваємося на реструктуризацію: якусь частину зобов'язань у вересні ми, все-таки, збираємося погасити, все інше хочемо відстрочити на наступний рік. У нас в портфелі застав знаходяться ОВДП, які є власністю фонду. Відповідно ми хочемо дочекатися їх погашення, а не закривати з дисконтом», – пояснив Ворушилін.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло