Штраф за штрафом: Deutsche Bank розплачується за відмивання російських грошей

Штраф за штрафом: Deutsche Bank розплачується за відмивання російських грошей

Чергові компенсаційні виплати складуть $41 млн

Штраф за штрафом: Deutsche Bank розплачується за відмивання російських грошей
фото Shutterstock

Федеральна резервна система США (ФРС) оштрафувала Deutsche Bank на 41 млн доларів (37 млн євро) у зв'язку з тим, що банк не вжив достатніх заходів для запобігання відмиванню грошей з Росії, передає Deutsche Welle.

У січні 2017 року банк вже був оштрафований в США на $425 млн за схему «дзеркальних угод» з російськими акціями. В результаті цих операцій з 2011 по 2015 роки з Росії було виведено близько $10 млрд.

Схема була така: клієнти банку, а також інші зацікавлені сторони купували акції в Росії, і незабаром після цього продавали ці ж акції через лондонський філіал німецького банку.

Частина операцій проходила через офіс банку в Нью-Йорку.

Наприкінці березня 2017 року суд штату Коннектикут виніс рішення, що компанія Deutsche Bank Group Service, штаб-квартира якої знаходиться в Лондоні, зобов'язана виплатити $150 млн штрафу через маніпуляції з відсотковими ставками. У квітні ФРС оштрафував німецький банк на $156 млн, причиною чого стали «небезпечні практики на валютних ринках».

Крім того, ФРС зобов'язала банк покращити контроль над виконанням американських законів у сфері протидії відмиванню коштів.

Банк був збитковим два роки поспіль, у тому числі через величезні штрафи за різні порушення, включаючи $7,2 млрд в США за операції з іпотечними паперами до 2008 року.

Загалом витрати Deutsche Bank на штрафи і судові розгляди склали близько $16,7 млрд з 2009 року.

У 2016 чистий збиток банку зменшився до 1,4 млрд євро з 6,8 млрд євро в попередній рік, виручка знизилася на 10% – до 30 млрд євро. Наприкінці минулого року банк досяг угод про врегулювання претензій регуляторів США і Великобританії, в рамках яких він виплатить близько $8 млрд.

Deutsche Bank має майже 2660 філій більш ніж в 70 країнах, з яких близько 1780 перебувають в Німеччині.

Як повідомлялося, в Конгресі США вимагають інформації про відмивання Deutsche Bank $10 млрд російських грошей. Демократи підозрюють, що редити, видані німецьким банком Трампу, могли «бути гарантовані урядом Росії».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло