У єврозоні зменшився рівень безробіття і досяг мінімуму за останні 8 років

У єврозоні зменшився рівень безробіття і досяг мінімуму за останні 8 років

Інфляція в країнах Євросоюзу значно сповільнилася

Споживчі ціни в єврозоні у травні 2017 року зросли на 1,4% в річному вираженні, свідчать попередні дані Статистичного управління Євросоюзу (Eurostat), на які посилається видання Bloomberg.

Таким чином, інфляція сповільнилася порівняно з квітневим показником в 1,9% і стала мінімальною в цьому році.

Аналітики в середньому прогнозували зростання споживчих цін в травні на 1,5%.

Крім того, безробіття в 19 країнах єврозони в квітні 2017 року знизилося до 9,3%. Показник досяг мінімуму з березня-2009, свідчать дані Eurostat.

Кількість безробітних в єврозоні в квітні скоротилося на 233 тис. осіб у порівнянні з попереднім місяцем і склала 15,04 млн осіб.

Споживчі ціни без урахування таких волатильних факторів, як ціни на енергоносії, продукти харчування та алкоголь (індекс CPI Core), зросли на 0,9% в річному вираженні після підвищення на 1,2% в квітні.

Вартість енергоносіїв у травні збільшилася лише на 4,6% в річному вираженні після зростання на 7,6% минулого місяця. Продукти харчування, напої і тютюнові вироби подорожчали на 1,5%, як і в квітні. Ціни на послуги в травні підвищилися на 1,3% після зростання на 1,8% минулого місяця.

Зростання споживчих цін залишається стриманим. Інфляція сповільнилася більше, ніж очікувалося – принаймні, в трьох ключових країнах єврозони. У Німеччині інфляція склала 1,4% при очікуваних 1,5%, у Франції – 0,9% (прогноз: 1,1%), в Іспанії – 2% (прогноз: 2,1%).

Раніше Європейський центральний банк (ЄЦБ) за підсумками квітневого засідання залишив відсоткову ставку по кредитах на нульовому рівні, ставку по депозитах – на рівні мінус 0,4% річних, ставку по маржинальних кредитах – на рівні 0,25 % річних.

ЄЦБ підтвердив, що буде щомісяця купувати активи на €60 млрд до кінця грудня 2017 року або довше, якщо це буде необхідно.

Глава ЄЦБ Маріо Драгі на прес-конференції за підсумками засідання заявив, що базовий інфляційний тиск залишається слабким і не показує тенденції до зростання.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло