Стокгольмський трибунал задовольнив вимогу «Нафтогазу» про перегляд ціни на газ

Стокгольмський трибунал задовольнив вимогу «Нафтогазу» про перегляд ціни на газ

Водночас вимоги «Газпрому» за принципом «бери або плати» повністю скасовані

Стокгольмський трибунал задовольнив вимогу «Нафтогазу» про перегляд ціни на газ
Фото Shutterstock

Стокгольмський трибунал задовольнив вимогу НАК «Нафтогаз України» про перегляд ціни в контракті на поставку газу з «Газпромом» з урахуванням ринкових умов, повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням прес-службу.

Раніше глава НАК Андрій Коболєв повідомив, що вимоги «Газпрому» до НАК «Нафтогаз України» за умовою «бери або плати» повністю скасовані.

Нагадаємо, НАК «Нафтогаз України» 31 травня отримав окреме рішення Стокгольмського трибуналу в провадженні проти «Газпрому» за контрактом на поставку газу.

Зустрічні позови «Нафтогазу» і «Газпрому» за контрактом на поставку газу були подані в арбітраж в червні 2014 року, усні слухання були завершені в жовтні 2016 року, а рішення очікується в другому кварталі 2017 року.

Станом на початок квітня 2017 року, взаємні претензії «Газпрому» і «Нафтогазу» за договором купівлі-продажу газу з урахуванням штрафів і відсотків становили близько $45,7 млрд і $17,9 млрд відповідно.

Фінансові претензії «Нафтогазу» за контрактом включають в себе відшкодування переплати за газ ($17,9 млрд), претензії «Газпрому» – неоплачені рахунки в частині спірної ціни за листопад 2013 – травень 2014 рр. ($2,9 млрд) і оплата не поставленого газу на вимогу «бери або плати» ($42,8 млрд).

Без урахування штрафів і відсотків претензії «Газпрому» на кінець травня 2017 року становлять $34,5 млрд за непоставлений газ на вимогу «бери або плати» і $2,2 млрд в частині спірної ціни в четвертому кварталі 2013 року і другому кварталі 2014-го, а вимоги «Нафтогазу» – $14,1 млрд за переплату за газ, придбаний з 20 травня 2011 року до жовтня 2015 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло