«Нафтогаз» закликав «Київенерго» Ахметова відзвітувати про витрати

«Нафтогаз» закликав «Київенерго» Ахметова відзвітувати про витрати

Борг «Київенерго» перед «Нафтогазом» найбільший у країні

Витрати «Київенерго» на оплату транспортування газу становлять менше 10% загальних витрат компанії і якщо вона під загрозою відключення не знаходить коштів навіть на оплату рахунків за транспортування, це може свідчити про великі проблеми в компанії. Про це заявляє прес-служба НАК «Нафтогаз України».

Як відзначають в НАК, 370 млн боргу «Київенерго» перед «Укртрансгазом» є не дуже великою сумою, в порівнянні з боргом компанії перед «Нафтогазом», який становить 4,2 млрд грн і є найбільшим в країні.

«При таких обставинах виникає питання «Де гроші, Зін?». Де гроші, сплачені киянами за тепло і гарячу воду? Можливо, як природного монополіста, чиї витрати включаються в тарифи на опалення і гарячу воду, «Київенерго» варто зобов'язати публічно звітувати про свої витрати і здійснювати закупівлі на ProZorro?», – заявляють в «Нафтогазі».

Як приклад НАК приводить київську ТЕЦ-4 (обслуговує мешканців Дніпровського і Дарницького районів, належить ТОВ «Еврореконструкція»), яка працює в тих же умовах, що і підприємства «Київенерго», забезпечує рівень розрахунків з «Укртрансгазом» на рівні близько 95% і не відключає своїх абонентів від гарячого водопостачання.

Як уточнили в прес-службі «Укртрансгазу», зменшення тиску газу на ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6, що належать ПАТ «Київенерго», є результатом систематичних неплатежів за послуги транспортування газу.

На сьогодні з урахуванням травня заборгованість зазначених підприємств ПАТ «Київенерго» перед «Укртрансгазом» становить 370 млн грн, в тому числі за поставки газу для виробництва електроенергії – 56 млн грн.

Водночас сумарна заборгованість усіх інших виробників теплової енергії України перед Укртрансгазом становить 705 млн грн.

«Тобто підприємства «Київенерго» сформували заборгованість перед «Укртрансгазом», яка складає більше 52% заборгованості всіх тепловиробників України», – зазначають у компанії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло