«Медіатероризм»: ІДІЛ обирає Telegram

«Медіатероризм»: ІДІЛ обирає Telegram

У планах терористів «захоплення» Twitter, Facebook та Instagram

«Медіатероризм»: ІДІЛ обирає Telegram
Фото Shutterstock

Терористична організація «Ісламська держава» веде боротьбу на багатьох фронтах проти тих, то намагається її перемогти. Одним із таких фронтів є цифровий.

ІДІЛ ставить медіа війну на один рівень із війною на землі і часто прославляє «медіа мучеників» – людей, яких було вбито під час створення відео чи іншого контенту для їх групи.

Як і інші аналогічні групи, ІДІЛ є активним користувачем соціальних мереж і Інтернету, використовуючи їх для пропаганди своїх успіхів і як засіб вербування нових членів угрупування.

BBC повідомляє, що протягом тривалого часу представники ІДІЛ мали конфлікт із Twitter, який регулярно закривав їх облікові записи.  

У 2016 році ІДІЛ перейшов до користування сервісом миттєвого листування Telegram, саме тоді, коли ресурс встановив функцію «каналу», що дозволяло транслювати відео необмеженій кількості користувачів. Цю опцію скоро почали використовувати і інші джихадисти.

Перехід до Telegram не залишився непоміченим і офіційні акаунти ІДІЛ були негайно заблоковані. Але медіа фахівці із ІДІЛ створили безліч окремих каналів, які просто повторювали або віддзеркалювали те, що з’являлось на офіційному каналі.

Агентство Nashir News, яке охоплює дзеркальні канали, нещодавно закликало своїх послідовників розповсюджувати контент через Twitter та Facebook. Агентство також запустило облікові записи в Instagram і розпочало розміщувати публікації арабською та англійською мовами.

Експерт Чарлі Вінтер із Міжнародного центру з вивчення радикалізації та політичного насилля визнає успіх, якого досягнув ІДІЛ у Telegram. Він говорить, що боротьба служби обміну повідомленнями проти каналів терористичної організації є «дуже безсистемною». 

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло