Путін підписав зміни у закон про вибори президента Росії

Путін підписав зміни у закон про вибори президента Росії

Тепер будь-який росіянин може проголосувати, перебуваючи в іншому місті

Путін підписав зміни у закон про вибори президента Росії
Фото Shutterstock

Президент РФ Володимир Путін затвердив зміни в закон про вибори президента. Відповідний закон раніше прийняла Держдума і схвалила Рада Федерації, передає агентство РІА «Новости».

Поправки, зокрема, передбачають скасування відкріпних посвідчень і уточнюють ряд положень про організацію проведення виборів.

Закон актуалізує положення про утворення виборчих дільниць та формуванні комісій, висування і реєстрації кандидатів, проведення передвиборної агітації, фінансування виборів, а також про вимоги до приміщення для голосування.

Документом також передбачається можливість застосування в приміщеннях для голосування відеоспостереження.

Виборець, який буде перебувати у день голосування в іншому місті або регіоні, зможе подати до виборчої комісії заява про включення в список виборців за місцем свого знаходження в порядку, встановленому ЦВК.

Для участі в голосуванні за місцем перебування, а не реєстрації виборець повинен буде подати відповідну заяву. Якщо в день голосування виборець все ж прийде на дільницю за місцем проживання, то він зможе проголосувати лише за рішенням дільничної виборчої комісії після перевірки факту, що він не голосував на ділянці за місцем знаходження, вказаною в заяві.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті