США направлять свої бомбардувальники до кордонів Росії

США направлять свої бомбардувальники до кордонів Росії

Авіація США візьме участь у спільних військових навчаннях НАТО

США направлять свої бомбардувальники до кордонів Росії
Фото Shutterstock

Військово-повітряні сили США перекидають у Великобританію бомбардувальники В-52 і 800 льотчиків для спільних навчань союзників НАТО в Європі. Про це повідомляє CNN.

Американські бомбардувальники B-52 Stratofortress візьмуть участь у ряді спільних навчань, в основному на кордоні з Росією, зокрема в Балтійському морі та в Арктиці. Такі навчання наступного місяця стануть частиною запланованих тренувальних ротацій. Розгортання відбувається в той час, коли американські військові, можливо, прагнуть заспокоїти своїх європейських союзників на фоні питань, що виникли навколо переконань Дональда Трампа щодо глобальної ролі США.

«Навчання з союзниками покращують координацію між ними і дозволяють ВВС США побудувати міцні відносини, необхідні для протистояння широкому спектру глобальних проблем», повідомили у ВВС.

Незважаючи на поїздку Трампа минулого місяця до Європи, яка, за його словами, «стала великим успіхом для Америки», декілька союзників поставили під сумнів майбутню провідну позицію Сполучених Штатів під час наступної зустрічі в Брюсселі, оскільки президент не підтримав основні зобов’язання у сфері безпеки.

В той час як Трамп, здається, виконує передвиборчу обіцянку «Америка передусім», існують обмеження на те, наскільки Америка та Європа можуть відділитись одне від одної – особливо через вирішальну роль американських військових у європейській безпеці.

США несуть левову долю усього військового навантаження по усьому світу, але Європа стає все більш важливою. У Західній Африці Європа має більш активну військову присутність, ніж американські війська.

В-52 є одним із найстаріших активних літаків ВВС США. Вперше їх почали використовувати у 1950-х у розпал холодної війни. Спершу В-52 використовували як міжконтинентальні ядерні бомбардувальники, що могли б нанести удар СРСР.

З моменту закінчення холодної війни літаки були модернізовані й оснащені високоточними ракетами та датчиками і електронікою. За даними ВВС США, кожен такий літак може переносити до 70 000 фунтів бомб, мін та ракет. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті