«Южмаш» відновив виробництво ракет-носіїв «Зеніт»

«Южмаш» відновив виробництво ракет-носіїв «Зеніт»

Ракети-носії призначаються для програми «Морський старт», яка з червня 2017-го буде під контролем РФ

«Южмаш» відновив виробництво ракет-носіїв «Зеніт»
Фото: pixabay.com

Наприкінці квітня цього року був укладений контракт між «Южмаш» і компанією S7 Sea Launch Limited на виробництво та поставку ракет-носіїв серії «Зеніт».

В цілому контракт передбачає виготовлення 12 ракет-носіїв для використання в програмах «Морський старт» і «Наземний старт» для досліджень і використання космосу у мирних цілях в рамках міжнародних космічних проектів, підкреслюють у прес-службі підприємства.

Зазначимо, Морський старт (Sea Launch) – це плавучий космодром для запуску ракет модифікації «Зеніт-3SL» сімейства «Зеніт». Точка старту розташовується в акваторії Тихого океану.

Компанія «Морський старт» була створена для реалізації однойменного проекту в 1995 році. Її засновниками стали Boeing, російська РКК «Енергія», норвезьке суднобудівне підприємство Kvaerner (нині Aker Solutions), українські КБ «Південне» і ВО «Южмаш». Влітку 2009 року компанія «Морський старт» оголосила про своє банкрутство, а після реорганізації провідну роль в проекті отримала РКК «Енергія».

Підписання цього контракту прес-служба «Южмашу» називає великим кроком у подоланні глибокої кризи, в якій перебував завод з 2013 року внаслідок обвального скорочення обсягів виробництва.

Наразі у виробництві – дві ракети модифікацій «Зеніт-3SL» і «Зеніт-3SLБ».

Тепер портфель замовлень «Южмашу» на найближчі роки перевищує (в перерахунку) $350 млн. Серед замовників продукції підприємства – компанії зі США, Італії, Індії, Кореї та ін.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло