Пентагон вчергове дорікнув КНДР за активізацію розробок ядерної зброї

Пентагон вчергове дорікнув КНДР за активізацію розробок ядерної зброї

Пхеньян становить очевидну загрозу не лише для США, а й для усього світу

Пентагон вчергове дорікнув КНДР за активізацію розробок ядерної зброї
фото Shutterstock

Міністр оборони США Джим Меттіс заявляє на міжнародній конференції з безпеки у Сінгапурі, що Пентагон вважає «явними і небезпечними» наміри КНДР здобути ядерну зброю, здатну загрожувати Сполученим Штатам та іншим країнам. Про це повідомляє АР.

Також під час виступу Меттіс відзначив оновлену політику Китаю щодо співпраці із США та іншими країнами, щоб позбавити Північну Корею ядерної зброї.

2 червня Китай заблокував запровадження Радою безпеки ООН нових більш жорстких санкцій проти КНДР,які пропонували США. Проте, Рада безпеки одностайно схвалила внесення до «чорного списку» понад десяти осіб та чотирьох організацій, що мають відношення до ядерних та ракетних програм Пхеньяна.

За словами Меттіса, США «працюють дипломатично». «Ми намагаємось використати усі альтернативи, щоб запобігти цим перегонам за ядерне озброєння, – сказав голова Пентагону. – Ми хочемо це зупинити. Ми вважаємо, це нагальним».

В США нараховується 28 500 військових, які постійно знаходяться у Південній Кореї за умовами оборонної угоди. Під час виступу, Меттіс сказав, що Сполучені Штати продовжуватимуть притримуватись зобов’язань угоди із Південною Кореєю.

«Подальше прагнення Північної Кореї до ядерної зброї і засобам їх доставки не нові, але режим збільшив темпи і масштаби їх зусиль», – сказав він, посилаючись на серію випробувань ядерної зброї за останні роки та прискорення темпів ракетних випробувань.

Голова Пентагону також наголосив на успішному запуску системи протиракетної оборони. Перехоплювач, випущений із Каліфорнії, злетів над Тихим океаном у вівторок і вразив ракету-мішень, випущену з островів тихого океану. В результаті прямого зіткнення. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло